Jak odstresować psa i uczynić życie łatwiejszym?

Oto wskazówki, które pomogą Ci uczynić psa szczęśliwszym, dzięki czemu i Ty będziesz czuła się zrelaksowana i odprężona.

iStock-501253466.jpg

Naukowcy wielokrotnie udowadniali, że posiadanie psa pomaga radzić sobie ze stresem. Bazując na tych informacjach, niektóre amerykańskie Uniwersytety podczas egzaminów umożliwiają swoim studentom terapię z psami. Amerykańskie towarzystwo kardiologiczne opublikowało wyniki badań, w których mowa o tym, że przebywanie w obecności psa obniża ciśnienie krwi, tętno, aktywność reninową osocza oraz zwiększa poziom oksytocyny i dopaminy, które każdego dnia czynią Cię szczęśliwą. Podobnie, jak ludzie, psy mogą doświadczać dużo stresu w życiu codziennym. Naszym zadaniem jest pomóc im doświadczać go mniej.

Użyj pozytywnych metod szkolenia

Szkolenia, które obejmują awersyjne, ostre narzędzia sprawiają, że pies czuje się niepewnie. Jeśli wciąż walczysz z psem o stanowisko "alfa" w rodzinie, zamiast stawać się grzeczniejszy, z obawy może zamienić się w agresywnego zwierzaka. W efekcie będzie on jeszcze bardziej przestraszony i zamknięty w sobie. Tłumione negatywne emocje wywołane poczuciem braku umiejętności wykonywania poleceń, podniosą poziom stresu oraz frustracji, a to stworzy krąg negatywnej energii.

Skup się na teraźniejszości

Podczas treningu zwierzaka nie koncentruj się na wynikach szkolenia. Niektóre psy potrzebują więcej czasu, aby zrozumieć, czego się od nich wymaga. Jeśli jesteś właścicielką psa, pamiętaj, że cierpliwość to podstawa. Przez dłuższy czas nie widzisz efektów? Zmień ćwiczenia na inne. Daj swojemu psu szansę, a z pewnością zmniejszysz niepożądane zachowania. Psy można szkolić na wiele twórczych sposób, ale powinno to być zabawą zarówno dla Ciebie, jak i Twojego kudłatego przyjaciela.

Zawieś to

Spacery i wszelki rodzaj aktywności fizycznej powinien sprawiać Wam radość. Oczywiście po długim dniu w pracy, spacer z psem może być ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, ale również wspaniałym sposobem na odstresowanie. Pamiętaj, że pies wyczuwa Twoją negatywną energię i podczas spaceru może czuć się zestresowany, co w efekcie będzie miało zły wpływ również na Ciebie. Podczas spaceru spróbuj mówić do niego łagodnie i upewnij się, że obydwoje czerpiecie z tego przyjemność!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 12.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×