Kiedy powinnaś zapomnieć o treningu?

W tych pięciu przypadkach zapomnij o spalaniu tłuszczu!

ThinkstockPhotos-475417231.jpg

Dbanie o formę uzależnia. Jeśli faktycznie stałaś się fanatyczką zdrowego jedzenia, nie możesz przeżyć dnia bez sprawdzenia co nowego wrzuciła Chodakowska i ani jednej doby bez wysiłku fizycznego - cóż… zazdrościmy i dopingujemy najlepszych wyników na świecie! Aby być jednak fair z własnym organizmem, powinnaś zaniechać treningu w tych poniższych pięciu przypadkach.


GDY MASZ GORĄCZKĘ

Cóż, to było do przewidzenia. Wiem, że czytałaś o tym, że warto zmusić organizm do dodatkowego wysiłku by wypocić bakterie, które inni nakarmią chemią w postaci leków. Otóż nie - twój organizm właśnie prowadzi bitwę o zdrowie i aby mu pomóc, powinnaś zmienić taktykę. A jest jedna najprostsza na świecie gdy temperatura organizmu skacze - łóżko, herbatka i leki.

Zobacz też: Dieta LCHF - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć 


GDY MASZ ZAKWASY, KTÓRE LEDWO POZWALAJĄ CI SIĘ RUSZAĆ

Dzień przerwy jeszcze nikomu nie zaszkodził, a twoje biedne mięśnie też muszą kiedyś odpocząć. By nie wprowadzać ich w stany kataboliczne, nie można się też przepracowywać. Pamiętaj, że każdego dopadają drobne uszczerbki na zdrowiu - ciebie też to nie ominie. Jeśli nie możesz leżeć cały dzień, wyjdź na spacer. Ale siłownię omiń szerokim łukiem.


KIEDY ZEGAR TYKA

Właśnie skończyłaś ważne spotkanie, wracasz z pracy czy ze szkoły i okazuje się, że zostało ci 5 godzin snu. Nie marnuj go na siłowni, wiem, że obiecałaś sobie że dzisiaj poćwiczysz. Lepiej pozwól organizmowi na sen, aniżeli zmuszaj go do kolejnego wysiłku. Skutek będzie taki, że dostaniesz kopa energetycznego na 3 godziny i zrobisz się senna… zanim zacznie dzwonić budzik. Uwierz mi, wtedy będziesz pewna, że to był słaby pomysł.

Polecamy: Zostałam zdradzona 


GDY JESTEŚ W CIĄŻY ALBO CZUJESZ SIĘ ŹLE

Oczywiście, nie zabraniamy ruchu w ciąży - jednak musisz znać umiar. Lekkie ćwiczenia, joga czy spacery, to nie crossfit ani rowerek. Słuchaj swojego ciała (i lekarza prowadzącego). Czasami lepiej dla dziecka, gdy mama się ogranicza, tym bardziej, gdy czuje się słaba psychicznie.


GDY TWOJA PRZYJACIÓŁKA PRZYJECHAŁA NA JEDNĄ NOC

Wino i plotki z bratnią duszą zrobią ci lepiej, niż skalpel czy godzina joggingu. Może ciało odczuje to inaczej, ale z pewnością serce i samopoczucie będą cię wielbić.


Źródło: PureWow

Zdjęcie: Thinktstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 12.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
janeczka
Czasem nie możemy trenować tak intensywnie jak byśmy chciały. Ja jestem po ciąży i mam duży rozstęp mięśni. Swojego czasu spędzałam po 3 godziny dziennie na siłce...teraz niestety lekarz powiedział, że muszę z tym na dłuższy czas skończyć. Nie chcę całkowicie rezygnować z aktywności, więc wybrałam kurs tańca http://e-taniec.eu/ . Może spełnię się w salsie, kto wie ;))
Dodano: 2016-07-31 12:33:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.
Dodano: 2016-04-14 11:56:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×