Ludzie, którzy robią tę jedną rzecz, prowadzą szczęśliwsze życie

Tylko prawdziwa miłość do samej siebie może spowodować, że będziesz szczęśliwsza. Zobacz dlaczego.

iStock-539983058.jpg

Brak miłości do samej siebie to klucz do nieszczęścia. Na świecie jest go tak wiele. Powoduje cierpienie, ból i samotność. Pamiętaj, że wybór należy wyłącznie do Ciebie. Oto sześć powodów, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego warto pokochać siebie:

Zasługujesz od siebie na to, czego oczekujesz od innych. Nie musisz opuszczać domu ani rezygnować z własnych wartości, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz i co jest dla Ciebie najlepsze. Dzięki miłości do samej siebie poczujesz się szczęśliwa!

Traktujesz siebie w dobry sposób. Powiedz „nie” ludziom, którzy traktują Cię w sposób, w który Ty nigdy byś siebie nie potraktowała. Poczujesz się lepiej, otaczając się przyjaciółmi, którzy traktują Cię z szacunkiem i miłością. Dzięki nim będziesz bezpieczna i szczęśliwa

Wsłuchujesz się w swoje własne potrzeby. Jeśli pewnego dnia Twój wewnętrzny głos powie Ci „nie”, wysłuchaj go i uszanuj. Jeśli wina i obowiązek będą determinowały Twoje postępowanie, najprawdopodobniej będziesz żałowała pomocy drugiemu człowiekowi. Oszczędź sobie emocjonalnego kaca. Jeśli nie chcesz czegoś robić, nie musisz tego robić. 


Wiesz, kiedy sięgać po pomoc. Nie zmuszaj się do działania na własną rękę.  Bądź wdzięczna za to, że otaczają Cię ludzie, którzy są gotowi Ci pomóc. Pamiętaj, że nie jesteś sama. Poczucie bezpieczeństwa uczyni Cię szczęśliwszą i spokojniejszą. 


Szanujesz własną mądrość i nie boisz się mówić, nawet jeśli wiesz, że masz opinię odmienną od innych. Powstrzymywanie własnego głosu przed opuszczeniem ciała sprawi, że poczujesz się gorzej. Nie bój się mówić o tym, co drzemie w Twoim sercu. Bądź sobą i nie bój się, że ktoś Cię nie polubi. 


Podążasz za sercem. Nie pozwól, aby opinia otoczenia determinowała to, kim jesteś i co robisz. Masz prawo czuć się szczęśliwą i spełnioną. Klucz do szczęścia jest w Twoich rękach. Decyzja, czy go użyjesz, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 24.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×