Niewypowiedziana prawda o pewności siebie

Pewność siebie- każda kobieta chce ją mieć, ale czy każda z nich wie, czym dokładnie jest? Jak ją zdobyć? Dr Kristen Lee z Wydziału Nauk Behawioralnych Uniwersytetu Northeastern oraz Megan Bruneau psychoterapeutka, to dwie silne kobiety, które postanowiły przybliżyć nieco kwestie poczucia własnej wartości innym.

iStock-518910114.jpg

Czym jest pewność siebie?

Każda kobieta zna definicję tego słowa. Wie, że to "coś" związane z dobrym mniemaniem o sobie. Jednak to, co dokładnie mamy na myśli mówiąc, że chciałyśmy być pewniejsze siebie, charakteryzuje się zrównoważonym poczuciem jaźni, sposobem na poznanie siebie, który pozwala kobiecie docenić jej unikalne mocne strony, talenty i umiejętności. Pewność siebie powinna dawać Ci przekonanie, że uda Ci  się osiągnąć to, co wcześniej postanowiłaś. To również skłonność do podejmowania pozytywnego ryzyka życiowego.

Perfekcja jest pozorna

Co więcej, jest całkowitym oszustwem. Jeśli szukasz realistycznych sposobów zwiększenia pewności siebie, nie staraj się być doskonała. Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że ma mocniejsze i słabsze strony, twierdzi dr Lee. Czekanie na wykonanie zadania, dopóki nie ma się stuprocentowej pewności, że odniesie się sukces, nazywa się perfekcjonizmem, a jego obecność może zaszkodzić ekscytującym przygodom. Strach przed niepowodzeniem przeszkadza w próbowaniu nowych rzeczy. Postaraj się pracować nad swoimi mocnymi stronami, w międzyczasie uzupełniając również słabsze. 

Wnętrze czy zewnętrze?

Według artykułu Megan Bruneau opublikowanego w „Forbes”, idea, że poczucie własnej wartości powinno pochodzić wyłącznie z wnętrza, jest mitem, który utrwala poczucie niepewności, wątpliwości i niepokoju. Według jej zawodowych doświadczeń pewność siebie jest kształtowana poprzez relacje z ludźmi i doświadczenie. Sposób, w jaki ludzie odnoszą się do siebie, determinuje poziom lęków i poczucia własnej wartości. Choć wielu terapeutów zaleca pacjentom odcięcie czynników zewnętrznych, nie należy wierzyć, że pewność siebie pojawi się po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia. Wymaga to doświadczenia i pozytywnego wzmocnienia.

Realną pewność siebie można nazwać stanem samoakceptacji, który pozostawia miejsce na błędy, a pomimo tego wciąż utwierdza człowieka w przekonaniu, że jest ważny i godny. Pamiętaj, że kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, nadal możesz robić postępy. 


Zdjęcie: iStock

Źródło: Forbes


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 02.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Parę zdań ode mnie na temat pewności siebie. Przede wszystkim to być sobą i mówić oraz robić to co się lubi. Jeżeli jednak jest element Twojego życia, które wprawia Cię w kompleksy to zrób wszystko, by to zmienić. Na swoim blogu często piszę na tematy zwiazane ze śmiałością. Przykładowo tu:
http://piaskownicameksa.pl/rozmowa-roczna-w-korporacji-i-pewnosc-siebie-podczas-randki/
Gdyby ktoś był zainteresowany to zachęcam do poczytania. Swego czasu, napisałem również o tym jak udało mi się mocno schudnąć.
Dodano: 2017-04-04 13:17:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Pewności siebie można się nauczyć. Z natury jestem osobą raczej nieśmiałą, ale trzeba było to zmienić. Mowa ciał i uśmiech - to naprawdę podstawa. Jak budować pewność siebie podane w kilku punktach: http://blog.impel.pl/naucz-sie-pewnosci-siebie/
Dodano: 2017-04-02 16:51:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×