Potwierdzone naukowo! Seks lepszy z wiekiem!

Badania potwierdzają, że seks staje się coraz lepszy z wiekiem! Naukowcy rozmawiali z ponad 5 000 kobiet powyżej 40 roku życia, które potwierdziły, że współżycie sprawia im większą przyjemność niż w wieku 20 lat!

iStock_73410391_SMALL (1).jpg

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Medyczny w Cleveland potwierdziły tezę, że kobiety odczuwają większą przyjemność z seksu z biegiem lat. Kobiety w wieku 50 i 60 lat wzięły udział w ankiecie. Wynika z niej, że dzieje się tak ze względu na to, że z wiekiem stają się pewniejsze siebie. Niektóre  z nich przyznały, że są dotknięte problemem suchości pochwy, ale nie wpływa to na ich życie seksualne.

UMIEJĘTNOŚCI

Kobiety w średnim wieku mają większą przyjemność z seksu niż 20 latki, więc teza, że zainteresowanie seksem traci się z wiekiem, jest daleka od prawdy! Dzieje się tak dlatego, że starsze kobiety mają większą umiejętność stymulowania przyjemności w łóżku. Badania mówią także o lepszych zdolnościach komunikacyjnych, dzięki którym są w stanie zlokalizować problemy łóżkowe, a następnie je rozwiązać.

PROBLEMY 

Naukowcy rozmawiali także z 5 000 kobiet w wieku pomiędzy 40 a 75 rokiem życia, które są w związkach. Każdą z nich zapytano, dlaczego potrzeby seksualne z wiekiem maleją. Dwie najczęstsze odpowiedzi mówiły o braku zainteresowania seksem i niedostatecznym nawilżeniu pochwy, która pod wpływem zmian hormonalnych zmniejsza wydzielanie substancji nawilżających. Kobiety w przedziale wiekowym od 40 do 60 lat stwierdziły, że byłyby bardziej zadowolone z życia łóżkowego, gdyby ich forma fizyczna była lepsza. Wszystkie potwierdziły, że seksualność wpływa na jakość ich życia.

W porównaniu ze starszymi uczestniczkami badań kobiety w wieku 40 lat zgłosiły największe problemy ze sferą intymną. Najczęstszym rozwiązaniem ich problemów są wibratory lub żele nawilżające. Pomimo wieku, łechtaczka pozostaje wrażliwa, więc kobieta z małą pomocą lubrykantów nadal może czerpać przyjemność z seksu jak dwudziestolatka.

SEKS-LEKARSTWO 

Specjaliści potwierdzają, że seks po 40 jest wspaniałym lekarstwem na układ krążenia i serce! Jest również najlepszym sposobem na przedłużenie młodości, poprawienie samopoczucia, wzmocnienie relacji z partnerem, a także wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Jeden z kanadyjskich lekarzy, twierdzi, że satysfakcjonująca miłość dodaje kilkanaście lat życia, a także, że jest w stanie poprawić odporność, zmniejszyć ryzyko nowotworów prostaty u mężczyzn i piersi u kobiet. Jest też fantastycznym środkiem przeciwbólowym! Seksuolodzy zachęcają kobiety, które z jakiegoś powodu nie mogą współżyć z partnerem do masturbacji, ponieważ jest dobrym sposobem na poprawienie aktywności seksualnej.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 02.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jeszcze kilka miesiecy temu nie zgodzilabym sie z tym stwierdzeniem. Bardzo przezylam menopauze a stosunek z mezem byl przykrym obowiazkiem, po prostu odczuwalam duzy dyskomofort. Teraz jest o niebo lepiej, ale po prostu uzywam mucovagin, ktory ten dyskomfort niweluje :)
Dodano: 2017-05-10 15:50:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czasami po menopauzie boimy się zbliżeń i kontaktów intymnych, a to duży błąd. Wystarczy stosować dobry sprawdzony żel intymny, np mucovagin i wszystko wraca do normy, a przyjemność ze zbliżeń może być nawet większa niż kiedyś. Potwierdzam, że z wiekiem seks może być tylko lepszy ;-)
Dodano: 2017-03-20 12:21:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×