Sprawdź, czy twój partner najbardziej kocha samego siebie!

Jest pociągający, inteligentny, bystry, atrakcyjny fizycznie i doprowadza cię do szaleństwa. Niejeden raz cię skrzywdził, ale ma w sobie coś, co sprawia, że nie możesz mu się oprzeć. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co wskazuje na to, że twój partner bardziej kocha samego siebie. Unikniesz sytuacji, w której romans z twoich snów stanie się koszmarem.

toksyczny.jpg

Twój płacz spowodowany kłótnią z partnerem i tym jak cię potraktował, przerodził się kiedyś w myślenie, że tak bardzo nie chcesz, żeby cię zostawił? Prawdopodobnie wynika to z tego, że wpadłaś w pułapkę manipulatora. Powoli powinnaś szukać wzrokiem koła ratunkowego, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że związałaś się z narcystycznym mężczyzną.

WYSOKIE MNIEMANIE NA SWÓJ TEMAT

Na początku wydawał się trochę zbyt pewny siebie, ale tłumaczyłaś to tym, że jest przekonany o własnej wartości. Jeżeli zmieniło się to w nierealistyczne wysokie mniemanie o sobie, a ty jesteś tą osobą w związku, która nigdy nie ma racji i ciągle jest gorsza, uważaj. Osoba narcystyczna funkcjonuje tak, aby zawsze widzieć siebie w pozytywnym świetle. Okazuje złość lub agresję, kiedy nie wygrywa.

MĘŻCZYZNA SUKCESU, WAŻNY W TOWARZYSTWIE

Zazwyczaj dobrze bawiliście się na imprezach, ale od jakiegoś czasu zauważasz, że niewiele ze sobą rozmawiacie, a on jest dla wszystkich, tylko nie dla ciebie. Pamiętaj, że osób narcystycznych nie obchodzą inni ludzie i być może właśnie stałaś się elementem gry, która podtrzyma jego nienaganną opinię w towarzystwie.

WSZYSTKO KRĘCI SIĘ WOKÓŁ NIEGO

Na początku było jak w bajce. Czułaś się jak królowa, a on był twoim rycerzem na białym koniu, który oddałby za ciebie życie. Jeżeli teraz wasz związek wygląda jak rywalizacja, miej na uwadze, że w życiu narcyza wszystko kręci się wokół niego. Jego potrzeby, cele i marzenia będą zawsze na pierwszym miejscu. Dzieje się tak, ponieważ osoby narcystyczne nie są zainteresowane bliskimi relacjami i troską o drugą osobę. Dla nich przede wszystkim liczy się władza, statut społeczny i seks. Emocjonalny związek nie jest na liście ich priorytetów.

KIEDY DOCHODZI DO ZDRADY 

Stało się, dowiedziałaś się o jego zdradzie, a on wyznaje ci dozgonną miłość i przekonuje, że to niewinny wybryk. Wszystkie myśli i emocje krążą wokół tego, żeby mu wybaczyć. Początkowo opierasz się, ale później przystajesz na jego tłumaczenia i wznawiasz związek. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że osoby narcystyczne są doskonałymi aktorami. Ich życie polega na manipulacji innymi, więc nie mają problemu z oddziaływaniem na konkretną osobę.

Jeżeli wyżej wymienione sytuacje przypominają ci te, z którymi mierzysz się na co dzień, zwolnij.  Spójrz na siebie z innej perspektywy, ponieważ prawdopodobnie związałaś się z narcyzem. Powinnaś wiedzieć, że pomimo powszechnej opinii, ludzie, w tym osoby z zaburzeniami narcystycznymi, mogą się zmienić, ale jest to bardzo trudne i wiąże się z długoletnim procesem. Skorzystaj z opinii psychologa i zastanów się, czy trwanie w toksycznym związku jest dobrym rozwiązaniem.

Zdjęcie: Thinkstock

ID galerii:1117


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 27.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×