W posiadaniu zwierzaka przeszkadza Ci alergia? Oto 4 sprawdzone patenty

Od dawna marzysz o posiadaniu kota lub psa, jednak Twoja alergia skutecznie Ci to uniemożliwia? Zobacz, jak skutecznie z nią walczyć!

kocialek.jpg

Każde spotkanie z domowym zwierzakiem kończy się dla Ciebie kaszlem i łzami w oczach? Jeżeli nie zamierzasz posiadać pupila, z pewnością nie stanowi to dla Ciebie większego problemu. Alergia staje się jednak poważną przeszkodą, kiedy nie wyobrażamy sobie życia bez czworonożnego przyjaciela u boku. Co możesz zrobić, aby mimo alergii móc pozwolić sobie na towarzystwo psa lub kota? Oto 4 sprawdzone sposoby:

Ogranicz ilość alergenów 

Bez względu na to, jakich ilości środków czystości używasz, nie jesteś w stanie w pełni wyeliminować alergenów. Możliwe jest jednak ich zminimalizowanie. Cząstki alergenów, które posiada zwierzak, osiadają na takich przedmiotach jak: zasłony, narzuty, dywany i tapicerowane meble. W domu, w którym mieszka alergik i zwierzę, najlepszy będzie minimalistyczny wystrój. 

Kontroluj kontakt ze zwierzakiem 

Po każdym kontakcie z pupilem warto umyć ręce. Podczas pieszczot ze zwierzakiem lepiej nie przenosić alergenów do wrażliwych miejsc, takich jak usta i oczy. Jeśli lubisz czesać swojego psa lub kota, najlepiej rób to poza domem, lub na balkonie. I co najważniejsze- postaraj się wybrać jedno pomieszczenie, do którego zwierzę ma całkowity zakaz wstępu. Najlepiej, jeśli będzie to sypialnia. 

Wybierz odpowiednią rasę 

Nie każdy kot czy pies uczula tak samo. Bardzo wiele zależy od rasy, którą wybierzesz. Jeżeli masz alergię na sierść, nie możesz pozwolić sobie na zakup czy przygarnięcie persa... Na szczęście istnieją koty i psy krótkowłose, których towarzystwo nie będzie tak "męczące" dla Twojego zdrowia. Zanim zdecydujesz się na konkretne zwierzę, porozmawiaj na ten temat ze specjalistą.

Dbaj o czystość 

Z myślą o alergikach i ich zwierzakach wyprodukowano specjalne kosmetyki, ograniczające ilość alergenów. Wystarczy, że wykąpiesz w nich zwierzę raz na jakiś czas. Bardzo ważne jest również regularne czesanie pupila, a w przypadku kota codzienne sprzątanie kuwety. Jeżeli planujesz przygarnąć kota, porozmawiaj z weterynarzem o specjalnym spray'u rozkładającym uczulające cząsteczki. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 29.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×