Witaminy dla dzieci

Wiadomo, że w okresie jesiennym i zimowym jesteśmy bardziej narażeni na różne infekcje i przeziębienia.

Jeszcze gorzej ma się sprawa z naszymi dziećmi, gdyż one nie mają jeszcze dobrze wykształconej odporności. Dlatego należy im wtedy podawać produkty żywieniowe, które są bogate w składniki mineralne, niezbędne do prawidłowego rozwoju przez całe nasze życie. Najbardziej znane są wapń, magnez czy żelazo, ale to tylko niektóre z nich. Nasza dieta powinna być zróżnicowana, powinniśmy spożywać nabiał, jaja, mięso, ryby,rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce, aby dostarczyć naszemu organizmowi wielu składników. Nasze dzieci, niestety bardzo często odmawiają spożywania tych produktów. Dlatego dobrym rozwiązaniem są witaminy dla dzieci w kapsułkach, są one w różnych smakach i kształtach, co powoduje, że maluchy chętniej dają się do nich przekonać. Warto jednak starać się zapoznawać dzieci z nowymi smakami warzyw oraz innych produktów żywieniowych. Nasze pociechy powinny widzieć, że my również je spożywamy, żeby nie czuły, że tylko one muszą je jeść.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zoja
Jeśli chodzi o zdrowie dziecka to myślę, że sporo o witaminkach i wielu innych rzeczach dowiesz się tutajhttp://dzieciakowo.pl/zdrowie/ zajrzyj sobie koniecznie bo warto poszerzać wiedzę o naszych dzieciach. Myślę, że każada mama dba o to by wiedzieć o to jak dbać o swoje pociechy :)
Dodano: 2016-08-04 22:22:30 Zgłoś nadużycie
Monias
Przygotuj z dziećmi obiad, zaproś je do zrobienia surówki albo sałatki, czy np. takich batoników jak tu na końcu:www.hellozdrowie.pl/jedzenie/18-dan-wege-ktore-pokochaja-miesozercy - nie ma opcji, żeby po takich gotowaniu gdzie dotykaliście jedzenia wspólnie, rozmawialiście o nim nie chciały go zjeść. Nie zawsze jest na to czas albo okazja, ale parę razy tak zrób i zobaczysz, że większość warzyw okazuje sie dla nich jednak "zjadliwa" i nie trzeba już miksować warzyw, żeby je ukryć np. w zupie. :)
Dodano: 2014-08-24 11:02:23 Zgłoś nadużycie
jagoda88
Wiele dzieci potrzebuje fachowej pomocy medycznej, która niestety sporo kosztuje. Z Obywatelską Fundacją Pomocy Dzieciom możesz im pomóc oddając swój 1% podatku podczas rozliczania tegorocznego podatku. Na stronie pomocdzieciom.eu znajdziesz konieczne informacje. Pomagaj pomagać!
Dodano: 2014-03-01 17:00:57 Zgłoś nadużycie
zonja
Moje dzieci nie lubią warzyw i karmienie dużą ilością warzyw czy owoców odpada. Ratujemy się pluszem z cynkiem i aloesem, dzieci lubią te musujące w buzi tabletki to na brak witamin i na przeziębienia na razie odpukać nie narzekamy.
Dodano: 2014-02-03 13:49:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×