Zobacz, co sny mówią o Twoim zdrowiu

Sny to sposób mózgu na utrwalanie wspomnień, rozwiązywanie problemów i radzenie sobie z emocjami. To właśnie dlatego mają zasadnicze znaczenie dla ludzkiego zdrowia emocjonalnego. Miewasz koszmary lub dziwaczne sny, których nie możesz rozszyfrować? Oto kilka snów, które mogą wskazywać na to, że coś niedobrego dzieje się z Twoim organizmem.

iStock-507184068.jpg

Koszmary mogą być złym znakiem

Nie ma nic gorszego niż budzić się z koszmaru z bijącym sercem i skołatanymi nerwami. Tym pojawiającym się od czasu do czasu, nie należy się martwić, ale częste koszmary mogą być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z Twoim zdrowiem. W jednym z badań stwierdzono, że koszmary nocne mogą być związane z chorobami serca i z nieregularnym tętnem, co jeszcze bardziej zwiększa szansę na wystąpienie koszmarów. Wszystko dlatego, że choroba serca może zmniejszyć ilość tlenu docierającego do mózgu. Inną przyczyną koszmarów może być bezdech senny. Osoby, które mają z nim problem, często miewają przerażające sny o uduszeniu lub utopieniu. 

Częstotliwość snu

Większość ludzi miewa od około czterech do sześciu snów jednej nocy. Co ciekawe lepiej pamięta się sen, który przerwie się przebudzeniem. Zaburzenia nastroju, takie jak niepokój lub depresja mogą być przyczyną zwiększonej częstotliwości snu. Dodatkowo zaburzenia te powodują  częstsze przebudzanie podczas fazy REM. Jeśli Ty również masz z tym problem, niezastąpioną pomocą może okazać się dziennik przy łóżku. Nawet jeśli uważasz, że nie cierpisz na zaburzenia nastroju, Twoje sny mogą wskazywać coś innego. Inną przyczyną wzmożonej częstotliwości snu mogą być zbyt gorące lub zimne noce, przewlekły ból, leki antydepresyjne i hormony.

Dziwaczne sny, których nie możesz zapomnieć

Bardzo żywe i wyraźne sny, których nie możesz zapomnieć, pojawiają się z różnych przyczyn. Mogą wskazywać na To, że cierpisz na choroby, które obejmują zaburzenia neurodegeneracyjne takie jak choroba Parkinsona. Dziwaczne sny mogą być również wskazówką możliwych zakażeń. -Jakakolwiek infekcja może powodować późne zaczynanie się snu, co jest przyczyną wybuchu tak zwanych żywych snów i dziwnych halucynacji, twierdzi dr Patrick McNamara neurolog z Uniwersytetu Bostońskiego. Podobnie jak infekcja działają alkohol i leki antydepresyjne.


Sny, które budzą Cię wcześnie rano

Znasz uczucie przebudzenia, zanim zadzwoni budzik? Sny działające jak alarm mogą być wskazówką zaburzeń nastroju. Lekarze zauważyli, że osoby zmagające się z niepokojem i depresją wchodzą w fazę REM, dużo wcześniej, co wiąże się z wcześniejszym śnieniem. 


Sny erotyczne mogą być świadectwem kreatywności 

Naukowcy udowodnili także, że sny erotyczne mają tendencję do występowania częściej w miarę, jak się starzejemy. Naukowcy zauważają także, że gdy ludzie stają się starsi i przechodzą na emeryturę, często znajdują nowe hobby o twórczej naturze, co może wyjaśniać wzrost częstotliwości snów erotycznych.  

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelist 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 10.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
euxx
Dodano: 2017-04-20 18:43:49 Zgłoś nadużycie
Anonim
euxx
Dodano: 2017-04-20 18:43:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
euxx
Dodano: 2017-04-20 18:43:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
euxx
Dodano: 2017-04-20 18:43:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×