Postaw na olej rzepakowy

Czy wiesz, że olej produkowany z rzepaku ma pozytywne działanie na prawidłową pracę naszego mózgu oraz serca? Zajrzyj do naszego poradnika i dowiedz się, czym jeszcze zaskoczy Cię ten najzdrowszy wśród olej roślinnych specyfik!

Postaw na olej rzepakowy

Postaw na olej rzepakowyOlej rzepakowy
, jak sama nazwa wskazuje, produkowany jest z rzepaku. Jeszcze kilka lat temu nie cieszył się wcale tak dobrą opinią wśród lekarzy dietetyków. Okazuje się jednak, że to właśnie ten rodzaj oleju wpływa korzystnie na pracę naszego mózgu, poprawia pamięć i koncentrację, a także zapobiega zachorowaniom na np. miażdżycę.

Czy wiesz, że niektórzy mówią na rzepak "oliwka północy". Wielu konsumentów twierdzi, że jest on znacznie smaczniejszy niż oliwa z oliwek czy olej słonecznikowy. Z całą pewnością olej rzepakowy zawiera bardzo wiele zdrowych kwasów nienasyconych.

Obniż poziom cholesterolu

Olej rzepakowy powinny zacząć używać do przygotowywania codziennych potraw osoby, które zmagają się z wysokim poziomem cholesterolu. Jeżeli nie zadbasz na czas o to, aby uregulować jego poziom, a w razie czego obniżyć, możesz być narażona na zawał serca czy wylew. Z pomocą może przyjść Ci właśnie olej rzepakowy. Zawiera on w swoim składzie kwasy omega-6 i omega-3, które korzystnie działają na pracę organizmu. To zatem doskonały środek zapobiegawczy wielu niebezpiecznym dla życia chorobom.

Kliknij i poznaj wrogów cholesterolu!


Postaw na olej rzepakowy

Postaw na olej rzepakowy


Zadbaj o swój mózg


Badania naukowe dowodzą, że regularne używanie oleju rzepakowego do przygotowania posiłków, znacznie poprawia pracę naszego mózgu. Dzięki temu, poprawia się nasza pamięć oraz mamy łatwiejszą zdolność zapamiętywania oraz koncentracji.

Kliknij i przekonaj się, dlaczego warto jeść ryby!

Jesteś ciekawa, co dzieje się w sytuacji niedoboru kwasów omega-3 w naszym organizmie? Przede wszystkim pierwszym zauważalnym objawem są trudności z zapamiętywaniem oraz uczeniem się nowych czynności, pogorszenie wyników w nauce w przypadku osób uczących się. Znacznie poważniejszymi konsekwencjami niedoboru tychże kwasów jest choroba Parkinsona czy choroba Alzheimera.

Kliknij i dowiedz się więcej na temat zdrowych tłuszczy!Postaw na olej rzepakowy

Postaw na olej rzepakowy

Opracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 10.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dariaewaagata
Właśnie! Trzeba sobie uświadomić, że tłuszcze to podstawowa potrzeba organizmu i nie odrzucać ich.
Dodano: 2013-02-10 16:55:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja też zamieniłam olej słonecznikowy na rzepakowy:))
Dodano: 2012-10-10 09:18:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×