Poznaj skuteczny sposób na stres

Stres towarzyszy każdemu. Choć staramy się go opanować, nie zawsze nam to wychodzi. Jak zapanować nad stresem, przed którym ciężko się uchronić?

Poznaj skuteczny sposób na stres

Poznaj skuteczny sposób na stres

Stres towarzyszy każdemu. Wielu z nas jednak nie potrafi sobie z nim poradzić. Nie możemy pozwolić, by niszczył on nasze zdrowie, samopoczucie i relacje z innymi. Najwyższy czas na to, aby stres został opanowany. Oto, co trzeba zrobić, by tak się stało.

Badania pokazują, że aż 70 procent z nas stresuje się codziennie lub prawie codziennie. Niestety, Polacy nie umieją sobie radzić ze zdenerwowaniem i są coraz bardziej zestresowani. Jakie są skuteczne sposoby na stres?

1. Wysiłek fizyczny

Przede wszystkim wysiłek fizyczny sprzyja rozluźnieniu i opanowaniu stresu. Wysiłek nie może być jednak "oszukany". Potrzeba naprawdę intensywnego treningu, by zauważyć pozytywne efekty. Naukowcy z Missouri State University przeprowadzili badania, które pokazały, że intensywny wysiłek przez ponad pół godziny o wiele lepiej potrafią obniżyć stres, niż spokojny spacer.

 

2. Planuj i trzymaj się grafiku

Jeśli coś robimy na ostatnią chwilę, to z pewnością będziemy bardziej zestresowani. Skuteczny sposób na stres, to dobrze zaplanowany dzień. Wiadomo, czasem zdarzą się sytuacje nieprzewidziane, ale tak nie dzieje się zawsze. Każdy z nas ma mnóstwo obowiązków i często cierpimy na brak czasu, a wystarcz jedynie dobrze wszystko zaplanować.

Zobacz też: STRES – ZMORA WSPÓŁCZESNOŚCI

3. Zachowaj dystans

Kontrola kontrolą, ale musisz sobie zakodować, że nie możesz panować nad wszystkim. Zachowaj odrobinę dystansu do siebie, do ludzi i do życia. To naprawdę skuteczny sposób na stres który towarzyszy nam w życiu, a tak trudno nam się do tego zastosować. Nie chodzi o to, by stać się cynicznym, ale o to, by zdać sobie sprawę, że nie ma sensu denerwować się rzeczami, na które nie masz wpływu.

stres2.jpg

Nie pozwól na to, by stres zdominował Twoje życie

4. Kontroluj swój umysł

Jeśli towarzyszą nam stresujące sytuacje czy decyzje, często nie potrafimy myśleć o niczym innym. To nieprawda, potrafimy, tylko nie chcemy. Samo myślenie i ciągłe zaprzątanie głowy tym, co powoduje u Ciebie stres nic nie zmienia, a tylko niszczy Ciebie i Twój organizm. Zacznij kontrolować swój umysł i nie rozmyślaj wiecznie o tym, co sprawia, że się denerwujesz.

5. Ćwiczenia relaksacyjne

Dobrym sposobem na stres są także ćwiczenia relaksacyjne. Jeśli nie potrafisz samodzielnie uspokoić siebie i swojego umysłu, postaw na profesjonalne ćwiczenia oddechowe, które pomogą rozluźnić się Twoim mięśniom i pozwolą Ci skutecznie się zrelaksować. Propozycji takich ćwiczeń jest naprawdę dużo, więc z pewnością każdy znajdzie coś, co przyniesie mu ukojenie.

6. Pasja

Pasja jest bardzo ważna w naszym życiu. To właśnie ona często pomaga oderwać się od tego co nas stresuje i przeraża. Jeśli do tego możemy dzielić ją z bliską osobą, to nie ma lepszego sposobu na stres. Pasją może być wszystko to, co sprawia Ci przyjemność i pozwala zapomnieć o stresie. W natłoku codziennych zajęć znajdź choć jedną chwilę, by oddać się swojej pasji. To naprawdę bardzo skuteczny i przyjemny sposób na stres.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 02.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja nie mam problemów ze stresem od kiedy zaczęłam korzystac z porad na tej stronie
http://shareinfo.pl/nie-radzisz-sobie-ze-stresem-wyprobuj-11-domowych-sposobow-na-jego-skuteczne-zwalczanie/
Dodano: 2018-01-17 21:13:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×