Poznaj sok z aloesu

Ostatnio bardzo popularne stało się spożywanie różnego rodzaju soków, napojów z aloesu. Zobaczcie czym jest to spowodowane.

Poznaj soki z aloesu

Poznaj soki z aloesu


Coraz częściej widzisz osoby niosące w dłoni napój z aloesem, lub rozmawiasz z kimś kto go przyjmuje? Warto się przy nim zatrzymać, zapoznać z jego właściwościami i skorzystać z wartości jakie posiada.

Sok z aloesu jest polecany szczególnie osobom mającym problemy z odpornością.

Warto pamiętać, że ten produkt posiada liczne wartościowe składniki, m.in: aminokwasy, minerały, wit. C, A, Wit. z gr.B, kwas foliowy.

Sok ten działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antygrzybiczo, chroni ścianki żołądka i dwunastnicy przed działaniem kwasu solnego, wspomaga przy owrzodzeniach, zespole jelita nadwrażliwego, pomaga w problemach z przemianą materii.
Jest stosowany w przypadkach występowania alergii pokarmowej, wzdęciami, biegunkami. Wykorzystuje się go też w przypadku leczenia cukrzycy, czy miażdżycy.

Wychodzi na to, że sok z aloesu jest dobry praktycznie na wszystko, więc niewątpliwie powinnyśmy sprawdzić na sobie jego działanie.

Obecnie na rynku jest kilku producentów soków i napoi z aloesu, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 13.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Aloes przyjacielem kobiety

    Aloes przyjacielem kobiety

    Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się aloes.Sięgają po niego zwłaszcza kobiety. Zapoznajcie się z jego walorami. czytaj więcej

  • Zbawcza moc aloesu

    aloes

    W niejednym domu na parapecie stoi ozdobna roślina doniczkowa - aloes. Oprócz funkcji ozdobnych aloes jest skarbnicą cennych substancji, które świetnie wpływają na nasz organizm. Jak możemy… czytaj więcej