Poznaj właściwości melisy

Powszechnie znana melisa pochodzi ze wschodnich terenów śródziemnomorskich. Melisa lekarska jest powszechnie stosowana najczęściej na uspokojenie. Poznaj, jakie ma inne właściwości!

melisa.jpg

Rozwiązuje problemy związane z układem trawiennym

Melisa zmniejsza wzdęcia i ogranicza gazy, ale także reguluje pracę żołądka. Dzięki melisie trawienie zostaje bardziej pobudzone, wydziela się także więcej soku żołądkowego, regulując poziom metabolizmu.

Łagodzi mdłości podczas ciąży

Dzięki naparom z melisy znacznej redukcji powinny uleć mdłości o poranku, ponadto melisa lekarska ma działanie uspokajające, dzięki czemu pomoże w wyciszeniu się.

Łagodzi skutki ukąszeń

Melisa łagodzi skutki pogryzienia przez komary, użądlenia przez pszczołę czy inne owady. Wystarczy wlać 4-5 kropli olejku na zimny kompres i przyłożyć do skóry.

Odpręża, uspokaja

Dzięki właściwościom melisy można wyciszyć się i odprężyć. Melisa rozluźnia nawet napięcia na naczyniach krwionośnych – jest to pełna regeneracja układu nerwowego.

Zobacz też: Najlepsze sposoby na bóle menstruacyjne

Uśmierza bóle miesiączkowe

Melisa stosowana jest także także jako środek łagodzący bóle miesiączkowe- działa rozkurczająco, pobudza, dodaje energii.

Fot. Thinkstock
Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 08.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Podobnie tylko bez brudzenia szklanki działa destresan. Też ma ekstrakt z melisy, który uspokaja.
Dodano: 2016-05-03 18:14:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
próbował ktoś może brać na uspokojenie destresan max? ostatnio mam sporo stresów w pracy i w domu, szczególnie w pracy nie mam czasu na zaparzanie herbatek, koleżanka ostatnio dała mi kilka tych tabletek nawet pomogły ale czy ktoś brał dłużej, czy jest na dłuższą metę skuteczny?
Dodano: 2016-04-28 21:24:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.
Dodano: 2016-04-08 13:02:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×