Poznaj zioła i przyprawy idealne na ból żołądka i lepsze trawienie

Zioła to bardzo dobry sposób na to, by poprawić nasze trawienie i poradzić sobie z dokuczliwym bólem żołądka. Które z mieszanek są najskuteczniejsze?

zioła_na_żołądek.jpg

Poznaj zioła i przyprawy idealne na ból żołądka i lepsze trawienie

Nie trzeba zażywać niezdrowych i często niszczących wątrobę tabletek, by uporać się z problemami żołądkowymi. Istnieje bowiem wiele naturalnych środków, które bez szkody dla naszego organizmu pomogą nam uporać się z bólem żołądka i innymi dolegliwościami.

Mięta pieprzowa

Napar przyrządzony z mięty pieprzowej bardzo dobrze działa na żołądek. Potrafi ukoić ból, zlikwidować nieżyt żołądka i zniwelować nudności. Świetnie nada się więc w momencie, kiedy czujemy się przejedzeni, zwłaszcza po świętach. Mięta pieprzowa jest także składnikiem wielu kropli miętowych polecanych na problemy żołądkowe. 

Rozmaryn

Rozmaryn pomaga zwiększyć ilość wydzielanych soków trawiennych. To jednak nie wszystko, wspomaga także usprawnić działanie wspólnego przewodu żółciowego. Można go używać jako przyprawy, ale także przygotować niego napar, który zwalczy problemy z gazami oraz roztrój żołądka.

zioła2.jpg

Przyprawy i zioła przyniosą ulgę w problemach z żołądkiem

Kminek

To kolejne zioło używane zazwyczaj jako przyprawa i bardzo dobrze. Pomaga on uporać się z gazami, które mogą się tworzyć w organizmie po zjedzeniu wzdymających potraw. Wzmaga on produkcję soków trawiennych i działa przeciwskurczowo.

Imbir

Niestety rzadko pojawia się w naszej kuchni, a to wielka szkoda. Imbir pomaga nie tylko zwalczyć przeziębienie, ale także uporczywe nudności. Pomaga także zwalczać problemy z trawieniem, dlatego świetnie nada się momencie, kiedy potrzebujemy ulżyć sobie w problemach żołądkowych.

Melisa

Jeśli powodem Twojego bólu żołądka jest stres i nerwy to idealnie sprawdzi się napar z liści melisy. Ma ona działanie rozkurczowe, dzięki czemu złagodzi ból spowodowany stresem. Oprócz tego melisa wzmocni Twoją odporność.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 25.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×