Poznajcie niezwykłe zdrowotne właściwości malin

Maliny to pyszny owoc, który oprócz walorów smakowych ma także bardzo obszerne właściwości zdrowotne. Jakie? Zobaczcie.

maliny.jpg

Poznajcie niezwykłe zdrowotne właściwości malin

Choć maliny to owoc, którego sezon trwa dość krótko, warto nie przegapić momentu i zaopatrzyć się w przetwory lub zwyczajnie zamrozić nieco tych owoców. Dlaczego?

Maliny zawierają w sobie duże ilości potrzebnych składników odżywczych. Są bogatym źródłem minerałów takich jak potas, magnez, czy wapń. Oprócz tego dostarczają do naszego organizmu witaminy C, E oraz tych z grupy B.

Zobacz też: DIETETYCZNE WŁAŚCIWOŚCI MALIN 

Oprócz tego można w nich także znaleźć sole mineralne, między innymi żelaza, wapnia, czy miedzi. Zawierają także flawonoidy i związki organiczne, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. 

 

To jednak nie są wszystkie zalety malin. Okazuje się, że te owoce mają także bogate zastosowanie lecznicze i skutecznie pomagają uporać się z różnymi dolegliwościami na tle zdrowotnym.

Przede wszystkim same owoce, jak i liście z krzaczków malinowych mają działanie przeciwgorączkowe. Dzięki obecności  kwasu salicylowego pobudzają gruczoły potowe do pracy, co pomaga obniżyć temperaturę naszego ciała. Działają także uspokajająco i poprawiają odporność.

Zobacz też: CZEREŚNIE I ICH WARTOŚCI ODŻYWCZE - DLACZEGO ZDECYDOWANIE WARTO JE JEŚĆ? 

Maliny pomagają także w zmniejszaniu bólu miesiączkowego ponieważ wywołują rozkurcz mięśni gładkich, obniżają ciśnienia krwi, a także pomagają w walce z anemią

Owoce te mają również działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające, co może się okazać ukojeniem dla tych, którzy cierpią na problemy skórne, takie jak trądzik.

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że zdecydowanie warto sięgać po maliny! 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 26.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Owoc dnia: malina

    Owoc dnia: malina

    Pięknie pachnące i soczyste maliny to rarytas, który ostatnio króluje w naszych ogrodach. Sprawdź jakie mają właściwości. czytaj więcej