Pozytywne działanie promieni słonecznych

Każdy wie, jak ważne jest światło, słońce i jego energia do codziennego funkcjonowania. Podczas jesieni i zimy, kiedy dni są krótsze, brakuje nam energii słonecznej i automatycznie przekłada się to na spadek nastroju, brak wigoru i chęci do życia. Wiosną od razu odzyskujemy siły witalne. Poznaj inne korzyści!

promienie słoneczne 2.jpg

1. Słońce sprawia, że jesteś szczęśliwsza!


Pod wpływem słońca zwiększa się także poziom serotoniny – hormonu szczęścia.
I rzeczywiście czujemy się wtedy lepiej, mamy więcej życia i chęci do jakichkolwiek działań.

2. Poprawia jakość snu.


Kolejna zaleta światła słonecznego to wpływ na sen. Przebywanie na słońcu w ciągu dnia zwiększa produkcję melatoniny w nocy. Melatonina to naturalny hormon produkowany przez nasz organizm, który poprawia jakość snu, a nawet spowalnia procesy starzenia.

3. Wzmacnia układ kostny i odpornościowy.


Za dobre funkcjonowanie układu kostnego odpowiedzialna jest witamina D3, którą właśnie produkuje nasz organizm pod wpływem słońca promienie Zapobiega również chorobom autoimmunologicznym
i nowotworowym.

Zobacz także: Przygotuj się do wiosny. Oczyszczający detoks dla ciała i skóry.

4. Obniża ciśnienie krwi.


Słońce normalizuje działanie układu sercowo-naczyniowego. Wpływa korzystnie na obniżenie ciśnienia krwi, zwiększa wydolność serca i zmniejsza ryzyko zawału.

5. Łagodzi bóle stawów.


Promienie słoneczne zmniejszają bóle stawów i mięśni. Osoby z chorobami stawów mają niski poziom witaminy D, dlatego zaleca się im przebywanie na słońcu minimum piętnaście minut dziennie.

Foto: Thinkstock
Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 13.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
jestem po 3-miesięcznej kuracji witaminą d, zgodnie z zaleceniami lekarza przyjmowałam d-vitum forte w dawce 2000 jednostek, miałam stwierdzony niedobór, teraz wyniki w normie. poza tym czuje się znacznie lepiej, mam więcej energii, nie odczuwam już tak mocno zimna (kiedyś miałam ciągle zimne ręce nawet w upał, teraz już nie mam tego problemu) a moja skór wygląda lepiej. jeśli źle się czujecie warto zrobić sobie test na witaminę d, w każdym labolatorium można bez skierowania zrobić.
Dodano: 2016-04-28 21:47:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Byłam słaba i ospała. Odkąd zażywam kapsułki z witaminą D dobrze się czuje, mam więcej energii, nie chodzę spać „z kurami” i wszystko mi się chce. Zauważyłam również że harmonella poprawiła wygląd mojej cery i paznokci, które w końcu przestały się rozdwajać.
Dodano: 2016-03-21 07:42:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×