Problemy w miejscach intymnych

Gdy po stosunku, wagina kobiety wykazuje nietypowe i niepokojące symptomy, warto zastanowić się, co może być tego przyczyną, oraz jak sobie z tym poradzić.

78629790.jpgProblemy w miejscach intymnych

Zdarzają się przypadki, że przy każdym kolejnym zbliżeniu z partnerem, kobieta odczuwa ból w pochwie. Jeżeli do tego pojawia się szczypanie i pieczenie, może to oznaczać alergię. Przyczyny należy szukać w prezerwatywie, lubrykancie,a nawet żelu pod prysznic. W tym wypadku należy stosować produkty hipoalergiczne i wybierać prezerwatywy z poliuretanu, zamiast lateksu.

Dowiedz się, jak aktywnie spędzać czas w trakcie miesiączki- kliknij tutaj!

Czasami zdarzają się też sytuacje, że łechtaczka odmawia współpracy i kobieta odczuwa ból przy każdym jej dotykaniu. Po seksie, krew która napływa do łechtaczki, szuka drogi wyjścia, co sprawia, że ten organ staje się bardzo wrażliwy. Wówczas należy wstrzymać się od współżycia na kilka dni.

Co robić, gdy w małżeństwie zanika intymność- kliknij tutaj!

W przypadku braku wystarczającego nawilżenia, mogą zdarzać się otarcia ścianek pochwy, co skutkuje krwią na bieliźnie. Ciemne ślady krwi mogą zaś sygnalizować końcówkę okresu. Jednak poza tymi sytuacjami, ślady krwi powinny być powodem do niepokoju i należy udać się do ginekologa.

Dowiedz się, jak dbać o miejsca intymne- kliknij tutaj!

43335d5b17e1bfa10d26d3da59eea804-1_0f1082.jpg

Foto: ThinkStockDodał(a): Paulina Lipska , Wtorek 25.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Bez lekarza nie ma sensu samej sie diagnozowac. Ja w szpitalu miałam test w kierunku alergii na m.in. lateks. Ale wyszło, że nie jestem uczulona.
Dodano: 2013-01-29 03:31:25 Zgłoś nadużycie
tracy26
Często bywa tak że partner nie ma żadnych dolegliwości a kobieta po każdym stosunku odczuwa pieczenie i szczypanie. Ważne jest aby leczyć się wspólnie, a później kobieta powinna jeszcze dodatkowo przez jakiś czas stosować probiotyki aby odbudować mikroflorę np. dopochwowy invag, który zawiera 3 szczepy bakterii kwasu mlekowego wyizolowanych od polek, wiec do nas najlepiej pasuje.
Dodano: 2013-01-28 18:33:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Właściwie podczas każdej antybiotykoterapii dostawałam grzybicy pochwy, mimo że dbałam o higienę intymną i jadłam produkty pro biotyczne. Moja siostra jest ginekologiem, ostatnio poleciła mi podczas zażywania antybiotyków zakładać sobie dopochwowo invag. Probiotyk odbudowuje i wzmacnia właściwą mikroflorę pochwy, dlatego skutecznie chroni przed infekcjami, mi bardzo pomógł i szybko przyniósł ulgę. Jeżeli kogoś interesuję, to podaje linka, który przesłała mi siostra, uważam że warto poczytać na ten temat:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fginekolpol.com%2Ffulltxt.php%3FICID%3D991220&ei=DZWTUJ7uOMmSswa5y4HABA&usg=AFQjCNHwdXIBgTcfsaceRUVu9wiO5FdEqw
Dodano: 2012-11-11 20:33:30 Zgłoś nadużycie
Lena82
W czasie terapii hormonalnej miałam duży problem z nawracającymi infekcjami intymnymi i z suchością pochwy. Znajoma farmaceutka doradziła mi bym przy każdej antykoncepcji hormonalnej zażywała provag, ponieważ jest skuteczny i posiada pozytywną opinię PTG. Bakterie mlekowe zawarte w probiotyku kolonizują i ochraniają cały układ moczowo – płciowy. Odkąd go stosuję nie miałam żadnej infekcji intymnej, dodatkowo nawilżenie pochwy znacznie się poprawiło.
Dodano: 2012-11-09 22:17:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zawsze po każdym stosunku idę zrobić siku aby pozbyć się bakterii, myję się delikatnym płynem do higieny intymnej i aplikuję sobie na noc kapsułkę probiotyku dopochwowego invag, który szybko i trwale kolonizuje pochwę w lactobacillusy i utrzymuje w niej właściwe pH - to dla mnie ważne bo przy pigułkach antykoncepcyjnych wzrasta ryzyko zaburzeń mikroflory pochwy.
Dodano: 2012-10-25 16:34:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja
Dodano: 2012-10-11 22:14:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×