4 rzeczy, których nie powinnaś trzymać w łazience

Jesteśmy pewne, że przynajmniej jedną z tych rzeczy masz w łazience!

ThinkstockPhotos-483861324.jpg

Winą za trzymanie kubeczków ze szczoteczkami do zębów obwiniam katalogi z meblami - w każdym z nich popełniany jest ten sam błąd. A przecież w łazience jest całe mnóstwo okropnych bakterii, które nie sposób pokonać - trzeba zwyczajnie ich unikać poprzez odpowiednie przechowywanie rzeczy. Oto lista przedmiotów, których z pewnością nie powinnaś trzymać w łazience! 

Zobacz też: Dlaczego czyste mieszkanie jest tak ważne dla twojego zdrowia? 


LEKI

Jeśli trzymasz je w szafce za lustrem, zwyczajnie przenieś je do kuchni. Wilgoć i wyższa temperatura źle wpływa na leki, powodując, że ich działanie może się obniżać. To samo dotyczy się kremów robionych na zamówienie lub delikatnych kosmetyków dla niemowląt - te ostatnie trzymaj w pokoju.

PĘDZLE DO MAKIJAŻU
Szczególnie niszczą się wtedy, gdy trzymasz je w kubeczku, jak szczoteczki do zębów. Wszystko to, co uniesie para po prysznicu, nawet kurz z podłogi, opadnie na włosie pędzelków. Pamiętaj o tym, że i tak zbierają one już naskórek z twojej twarzy. Razem z bakteriami z łazienki tworzą mieszankę wybuchową! 

PERFUMY

Lepiej odnajdą się w sypialni - w łazience nie dość, że gorzej się rozpylają (przez wilgoć w powietrzu), to jeszcze tracą na sile przez trzymanie w cieple. Jeśli mają ładne opakowania, mogą służyć jako dodatkowe elementy ozdobne.

Sprawdź: Mała łazienka to nie katastrofa! 

ŻYLETKI
Szczególnie nie na wannie czy przy prysznicu - mają skłonność do rdzewienia, co nie sprzyja twojemu zdrowiu. Lepiej schowaj je do szuflady, gdzie nie dosięgnie ich wilgoć albo używaj jednorazówek - raz, a porządnie. 

Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 06.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Kasandra31
Nie ulega wątpliwości, że zarówno w łazience, jak i w kuchni trzeba szczególnie dbać o czystość. Jeżeli chodzi o to pierwsze pomieszczenie, na pewno możemy to sobie w jakimś stopniu ułatwić, decydując się na nowoczesne aranżacje łazienek, takie jak można znaleźć w ofercie http://wrsystem.pl/ . Ich system aranżacji łazienek wykorzystuje materiały, które świetnie sprawdzają się w nawet w miejscach, gdzie jest podwyższona wilgoć, ale co więcej prezentują się świetnie.
Dodano: 2016-07-22 13:12:23 Zgłoś nadużycie