4 sygnały świadczące o tym, że czas zrezygnować z porannej kawy

Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy? Zanim sięgniesz po kolejną filiżankę, zastanów się, czy Twój organizm nie wysyła Ci niepokojących sygnałów!

rezygnacjazkawy.jpg

Mimo że istnieje wiele innych sposobów na pobudzenie organizmu, większość z nas wybiera kawę. Okazuje się, że kofeinę bardzo łatwo przedawkować. Oto 4 niepokojące sygnały, świadczące o tym, że powinnaś ograniczyć ilość wypijanych codziennie filiżanek kawy:

Niepokój

Zdarza Ci się, że niespodziewanie zaczynasz czuć niewytłumaczalny lęk i pustkę? Może to być spowodowane spożywaniem zbyt dużej ilości "małej czarnej". Jak to możliwe? Mimo że kawa działa na Twój organizm pobudzająco, jej ciągłe picie sprawia, że Twoje ciało zaczyna być chronicznie zmęczone. Dodatkowo, kawa dostarcza nam adrenaliny, która napina mięśnie i sprawia, że jesteśmy "gotowi do walki", nawet gdy siedzimy spokojnie przy biurku. Taki stan jest męczący dla całego organizmu. Może warto sięgnąć po naturalne zamienniki?

Bóle nerek

Niewielkie ilości kawy mają pozytywny wpływ na nasze nerki, jednak warto znać umiar. Kawa zawiera szczawiany, które mogą doprowadzić nawet do wytworzenia się kamieni nerkowych, które są bardzo bolesne! 

Problemy żołądkowe

Kawa sprawia, że w żołądku produkowana jest większa ilość soków. Wtedy pojawia się zgaga, refluks i przewlekłe bóle żołądka. Możesz również zaobserwować pojawienie się nieprzyjemnego zapachu w ustach. 

kołatanie serca

Im więcej kawy pijesz, tym szybciej pracuje Twoje serce. Jeśli masz wrażenie, że nie możesz spokojnie oddychać,  pora wybrać się do lekarza i jak najszybciej zrezygnować z kawy. Zbyt duża ilość napoju jest ryzykowna głównie dla osób zmagających się z nadciśnieniem. Po czym rozpoznasz, że Twoje serce bije za szybko? Zazwyczaj towarzyszy temu ból głowy i mocny ucisk w klatce piersiowe.

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:635


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 21.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×