Jak nakłonić mężczyznę do regularnych badań?

Większość mężczyzn uważa, że przeprowadzanie badań profilaktycznych jest... niemęskie. Twój ukochany też tak ma? Zobacz, jak przekonać go do dbania o zdrowie!

regularnebadania.jpg

Mimo że o badaniach profilaktycznych mówi się bardzo dużo, nakłanianie do ich przeprowadzania dotyczy zwykle kobiet. Mężczyźni są przyzwyczajeni do nieokazywania słabości, dlatego kiedy czują pierwsze oznaki choroby, bardzo często je "wypierają". U lekarza pojawiają się zaś wtedy, gdy następuje stan alarmowy... Czasami jednak może być za późno. Co możesz zrobić jako partnerka? 

Przede wszystkim: nie strasz! Przekonywanie mężczyzny o zgubnych skutkach omijania lekarskiego gabinetu wywoła odwrotny efekt. Ty też nie lubisz być straszona  potencjalnym wystąpieniem raka piersi, prawda? Ryzyko zachorowania jest takie samo u wszystkich- bez względu na to, czy się badamy, czy nie. Regularne badania to po prostu świetny sposób na pozbycie się wszelkich lęków.

Do rozmowy na temat zdrowia partnera powinnaś wybrać odpowiedni moment- nie rób tego na zakupach ani podczas wspólnego sprzątania. Pokaż ukochanemu, że bardzo zależy Ci na jego samopoczuciu. Na rozmowę o badaniach profilaktycznych poświęć więcej niż 5 minut między jednym a drugim zajęciem. Bądź empatyczna i przyjacielska-daj mu do zrozumienia, że dla każdego z nas regularne badania bywają trudne, a jego niechęć do wizyty u lekarza wcale nie oznacza, że jest niemęski! Powiedz mu, że bardzo zależy Ci na jego dobrym samopoczuciu- niech zrobi to dla Ciebie.

Istnieje jeszcze jeden, sprawdzony sposób. Po prostu weź sprawy w swoje ręce... Jeżeli czujesz, że Twój partner, mimo ciągłego nakłaniania, nigdy nie zjawi się u lekarza, po prostu umów wizytę sama. Co prawda mężczyźni nie lubią tego rodzaju ingerencji w ich sprawy, jednak w tym przypadku jesteś usprawiedliwiona. Aby mężczyźnie było raźniej, możecie wybrać się na konkretne badania wspólnie. Niech stanie się to Waszym rytuałem. Zachęcaj ukochanego swoją postawą- wspólne dbanie o zdrowie to w końcu najlepsza recepta na szczęśliwe życie we dwoje!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 10.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
My mieliśmy problem z zajściem w ciążę. Nakłoniłam mojego partnera na badania i okazało się że ma za niski poziom cynku w organizmie. Kupiliśmy chellaflex cynk i jestem już w 3 miesiącu, także czasem mała rzecz a potrafi wiele zmienić
Dodano: 2017-04-28 21:03:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×