Masz problem z komarami? Zobacz, jakie rośliny je odstraszą

Te rośliny perfekcyjnie odstraszają komary, ale są również wspaniałą ozdobą domowych ogródków.

iStock-598177246.jpg

Lawenda

Sadząc lawendę, możemy cieszyć się jej niebiańskim zapachem, ale także domem pozbawionym komarów. Najlepszą odmianą jest lavandin, ponieważ posiada silne stężenie kamfory. Jej woń odstraszy także kleszcze, pchły i muszki. Suszoną lawendę warto zawiesić w szafie. Skutecznie zniechęci wszystkie mole.

Melisa

Jej wyrazisty cytrynowy zapach citronellalu przegoni niechcianych, kąsających gości z Twojego domu. Dzięki wspaniałym wartościom melisy ukoisz nerwy, poprawisz trawienie i wyleczysz zmiany na skórze. Warto hodować ją w domowym ogródku.

Bazylia

To nie podpowiedź dalekiej krewnej z Włoch. Bazylia naprawdę fantastycznie odstrasza komary. To jedna z nielicznych roślin, która wydziela silny zapach, bez konieczności kruszenia suszonych liści. O jej kulinarnych zaletach wspominałyśmy niejednokrotnie dlatego, jeśli chcesz wyhodować pokaźny krzaczek, regularnie podcinaj listki. Podlewanie i słoneczna ekspozycja są wręcz wskazane!

Kocimiętka

Komary jej nienawidzą. Olejki eteryczne zawarte w kocimiętce są przyjemne wyłącznie dla kotów. To kolejna roślina, która sprawdzi się jako piękna dekoracja balkonu lub ogrodu. W okolicach czerwca i lipca kwitnie obficie i obrasta w piękne fioletowe kwiaty.

Mięta

Siostra wcześniej wspominanej melisy. Jest dobra dla żołądka i wspaniale smakuje z popularnym mojito. Mięta odstrasza komary, ale jeśli jeden z nich zdoła Cię ukąsić, jej listki ukoją nieprzyjemne swędzenie.

Geranium

Inaczej pelargonie, którymi Polacy chętnie obsadzają balkony. Wyglądają pięknie, ale potrafią również zatrzymać komary. Te rośliny nie są zbyt wymagające. Sprawdzają się zarówno w miejscach bardzo słonecznych, jak i zacienionych, więc w przeciwieństwie do bazylii, można posadzić je w dowolnym miejscu.  Estetyka i praktyka! Takie połączenia lubimy!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 27.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Polecam moskitiery na okna i drzwi:
www.przydomu.pl/moskitiery.html
Dodano: 2017-06-29 08:45:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×