Od zmęczenenia do skrajnego wyczerpania- naukowcy ostrzegają! Kobiety muszą przestać to ignorować!

Odczuwasz, któreś z tych objawów? Natychmiast skonsultuj się z lekarzem!

iStock-493157402.jpg

Podczas gdy wielu ludziom wydaje się, że znają typowe objawy dla udaru, okazuje się, że istnieją te, które w życiu kobiet pojawiają się niemalże niezauważane. Według australijskiej neurolog z Uniwersytetu w Sydney dr Cheryl Carcel, kobiety zbyt często ignorują te objawy- Udary kobiet są unikalne. Przyjeżdżają do szpitala z ogólnym poczuciem osłabienia oraz zmęczenia. Często pojawia się również zredukowana świadomość.

Większość ludzi łączy udar mózgu wyłącznie z trudnością wypowiadania się, opadającą jedną stroną twarzy oraz osłabieniem jednej strony ciała. Neurolodzy zalecają jednak, aby kobiety były mniej skrajne w obserwowaniu własnego organizmu. Szokującego odkrycia dokonała profesor Anushka Patel, która zauważyła, iż wielu kobietom wydaje się, że zawał oraz udar to wyłącznie męskie problemy.

Zła dieta, brak ćwiczeń, nadmierna konsumpcja alkoholu oraz palenie to czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Kobiety powinny uświadomić sobie, że na udar są narażone także bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Specjaliści ostrzegają, że kobiety powinny częściej zwracać uwagę na nietypowe objawy udaru. Osłabienie jednej strony ciała, nie jest jego jedynym symptomem. Jeśli wciąż odczuwasz niewyjaśnione, nawracające objawy powinnaś, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem – twierdzi profesor Patel.

Jeśli czujesz, że z Twoim organizmem dzieje się coś niedobrego, odpowiedz sobie na te pytania:

Zmęczenie- czy wciąż jesteś skrajnie wyczerpana?

Twarz- czy usta opadają?

Ręce- czy możesz podnieść je obie?

Oczy- czy odczuwasz nagłe rozmycia obrazu lub pogorszenie widzenia?

Głowa- czy miewasz nagłe i niewyjaśnione bóle głowy?

Mowa- czy miewasz z nią trudności? Zdarza Ci się nie rozumieć tego, co inni do Ciebie mówią?

Jeśli choćby na jedno z nich odpowiedziałaś twierdząco, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Zdjęcie: iStock

Źródło: dailymail


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 04.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja i tak uważam, że najważniejsza jest profilaktyka, którą niestety większość ludzi ignoruje. Ludzie patrzą krótkoterminowo i to jest największy problem. Mi największą świadomość dały dwa blogi: http://www.akademiawitalnosci.pl i http://www.sercejakdzwon.pl
Dodano: 2017-06-06 21:33:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×