Po zdrowie nad morze!

Polski Bałtyk latem cieszy się ogromnym powodzeniem. W okresie wakacyjnym nad morze zjeżdżają turyści ze wszystkich regionów Polski, a także zza granicy. I bardzo słusznie! Nadmorskie rejony to swego rodzaju SPA i odnowienie dla Twojego organizmu!

morze.jpg
Nieoceniony jod

Charakterystyczną cechą nadmorskiego powietrza jest fakt, że zawiera dużo jodu, który jest istotny dla życia, a jego niedobory powodują rożne schorzenia, m.in. raka.  Jego niedobór można zaobserwować przy powiększonej tarczycy, suchości skóry, śluzówek czy nawet przy nagłym i nieuzasadnionym przybraniu na wadze. Ten pierwiastek jest nam wręcz niezbędny do życia, dlatego też, kiedy jeździsz nad morze, zapewne słyszysz, żebyś „nawdychała się jodu”.
Dodatkowym atutem powietrza nad morzem jest obecność w nim ozonu, szczególnie po intensywnych burzach. Ma on właściwości bakteriobójcze, oddziałuje też jako czynnik hartujący
i usprawnia mechanizmy termoregulacyjne organizmu.

Kąpiel w morzu

Wiele zalet zawiera także morska woda. Jej mineralne składniki wnikają w skórę, oczyszczają ją,
a także poprawiają jej nawilżenie i ukrwienie - następuje jej naturalne odmłodzenie!
Co więcej, kąpiel w morzu sprzyja osobom, które się odchudzają. Możliwe jest spalenie wielu kalorii, a dodatkowo mineralny skład wody i jej niska temperatura poprawiają krążenie krwi
i podkręcają przemianę materii. Pamiętaj, jak tylko będziesz nad morzem, zażywaj morskiej kąpieli!

Warto zobaczyć: Jak zachować piękne ciało w wakacje?


Zdrowotny spacer plażą

Spacerowanie brzegiem morza oddziałuje też jako czynnik hartujący i usprawnia mechanizmy termoregulacyjne organizmu. Dzięki temu poprawia się odporność, znikają wszelkie przeziębienia, szybkiej pozbywasz się kataru. Morska bryza to także prawdziwy dar dla alergików, w nadmorskim powietrzu jest bowiem najmniej alergenów, dzięki czemu alergie są dużo łagodniejsze.
Nad morzem odpoczniesz również od codziennych problemów - brodzenie w morzu odpręża, odstresowuje. Chłodna woda masuje ciało, zwęża naczynia krwionośne, działa pozytywnie na układ krążenia i układ nerwowy.
Nie pozostaje więc nic innego, jak jechać nad morze i korzystać z jego uroków!

Fot: Thinkstock


Zobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 16.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×