Symptomy menopauzy, na które możesz nie być przygotowana

Oto wskazówki, które pomogą Ci poruszać się po tej wielkiej zmianie.

iStock-185110591.jpg

Menopauza wiąże się ze zwiększeniem masy ciała, zmianami na skórze, włosach, zmianami nastroju, bólami w stawach, zmniejszeniem wilgotności pochwy prowadzącej do bolesnych infekcji oraz zmniejszenia zapotrzebowania seksualnego. Jednym z powodów, dla których menopauza może rozbić świat kobiety, jest zaniedbanie. Jeśli mało śpisz, spożywasz ogromne ilości kofeiny i zajadasz się fast-foodami, trudno będzie Ci dostosować się do zmieniających się hormonów,  kiedy zapuka menopauza. 


Kim jestem?

Menopauza jest ogromną zmianą dla każdej kobiety. Już sam proces może być całkowicie przytłaczający. Nie zdziw się, jeśli zauważysz, że czujesz się niespokojna i rozdrażniona. Zagubienie i poczucie braku wsparcia ze strony bliskich, może przerodzić się w depresję. Eksperci sugerują znalezienie towarzystwa, które pomoże poskromić poczucie osamotnienia


Sucha skóra

W okresie menopauzy  wiele kobiet zaczyna zauważać przesuszenie włosów, skóry oraz oczu. To najmniej  powszechne objawy, których doświadczają kobiety. Pojawiają się również problemy z łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami. Kontroluj swoją skórę i poproś lekarza o wybranie dla dobrej jakości nawilżacza. 


Zmieniające się życie seksualne

Doświadczenie suchości pochwy może mieć wpływ na życie seksualne. Jeśli stosunek seksualny staje się bolesny, przestaje być ekscytujący, jak kiedyś. Typowe objawy menopauzy obejmują zmniejszony popęd, bolesne zbliżenia i atrofię pochwy. Rzadziej występujące objawy obejmują zaś nietypową wydzielinę z pochwy, swędzenie narządów płciowych, pieczenie, problemy  z  utrzymaniem moczu, wzmożone  infekcje oraz lekkie krwawienia po stosunku. Na szczęście istnieją pewne rozwiązania! Specjaliści zalecają stosowanie wysokiej jakości środków nawilżających do miejsc intymnych. Wzmożona częstotliwość seksu pobudzi narządy, poprawi ich przepływ krwi oraz tlenu, a to utrzyma je gładkie i zdrowe. Jeśli seks sprawia Ci ból, fantastycznie sprawdzi się całowanie i seks oralny. Wszystko, co Cię podnieca, będzie miało podobne efekty. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 03.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
u mnie przy menopauzie to najbardziej dokuczliwe są wahania nastroju i uderzenia gorąca, ale juz tak mocno tego nie odczuwam, bo zaczęłam stosować Femiherb z nowoczesneziola.pl bardzo dobrze radzi sobie z tymi dokuczliwymi objawami.
Dodano: 2017-07-05 13:52:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
zgodzę się z koleżanką niżej, że menopauza, to nie tylko zmiany na zewnętrznej skórze, ale także wewnątrz organizmu. Sama borykałam się z suchością pochwy i dla mnie najlepsze były globulki mucovagin :)
Dodano: 2017-05-30 09:13:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
menopauza nie jest taka zła, kiedy się wie jak lagodzić różne jej objawy. na problem suchej pochwy najlepszy jest np żel mucovagin
Dodano: 2017-05-06 17:49:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×