Tych ciekawostek o ludzkim ciele nie znałaś!

Na co dzień jesteś świadoma jedynie podstawowych funkcji Twojego organizmu. Jednak ludzkie ciało to jedna wielka tajemnica i jeszcze wielu rzeczy o nim nie wiesz! Oto kilka ciekawostek na jego temat!

cialo ciekawostki.jpg

Mruganie oczu

Mruganie jest bardzo istotne dla oczu. Spełnia funkcję pielęgnacyjną i ochronną. Ludzkie oczy nie mogą być ciągle otwarte, dlatego mruganie je nawilża i relaksuje. Dodatkowo, kiedy jakiś ruch ma miejsce blisko naszej twarzy, również mrużymy oczy - tu działa mechanizm ochronny. Prawdopodobnie na mruganie poświęcamy około 5 lat.

Kwas w żołądku

Komórki, które znajdują się w żołądku, produkują kwas chlorowy. Jednakże żołądek wyposażony jest w ściany pokryte śluzem, które skutecznie chronią przed niszczącą substancją.

Doznania

Każdy człowiek odczuwa różne doznania, ma inną wrażliwość, a wszystko to przez ogromną liczbę zakończeń nerwowych. Jak się okazuje, najbardziej wrażliwe miejsca do usta i palce dłoni, natomiast najmniej wrażliwe rejony znajdują się w środkowej części pleców.

Warto zobaczyć: 7 sposobów na ciało marzeń


Osoby leworęczne są silniejsze

Jesteś mańkutem? Dobra wiadomość - jesteś silna! Osoby leworęczne kierują swoją siłę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, dlatego łatwiej przychodzi im odkręcenie słoika.
Z zamykaniem z kolei lepiej sobie radzą osoby praworęczne.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
ID galerii:596Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 27.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×