W ten sposób lepiej zapamiętasz czytany tekst!

Zdarza Ci się, że kiedy czytasz tekst, nie potrafisz przyswoić materiału? Czujesz się rozkojarzona i nie rozumiesz treści? Jest na to kilka patentów!

czytany tekst.jpg

Odpowiednio się przygotuj

Kiedy coś czytasz i zależy Ci na pełnym zrozumieniu, postaraj się o maksymalne skupienie. Odpowiednio przygotuj swój umysł, wycisz się i niczym nie rozpraszaj - nie zerkaj na telefon komórkowy, wyłącz lub ścisz radio. Pozbądź się wszelkich czynników, które mogłyby Cię dekoncentrować.

Czytaj ze zrozumieniem

Jeśli tekst Cię interesuje, powinnaś przeczytać go w taki możliwy sposób, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji. Poświęć czytaniu więcej czasu, przeanalizuj dokładnie zdania, odpowiedz na pytania, które przychodzą Ci na myśl.

Warto zobaczyć: Co jeść, żeby POPRAWIĆ WZROK?


Streść to, co przeczytałaś

Lepiej zrozumiesz i zapamiętasz tekst, jeśli po jego przeczytaniu streścisz go sobie w myślach i opowiesz własnymi słowami. Powtarzaj, aż będziesz w stanie opowiadać o nich bez zastanowienia i zająknięcia.

Na koniec „przeleć” wzrokiem jeszcze raz

Po przeczytaniu, „przeskanuj” wzrokiem cały materiał! Tym sposobem zarejestrujesz dodatkowo więcej informacji. W tym przypadku wzrok jest najlepszym przyjacielem mózgu.

Fot. Thinkstock

Zobacz też:
ID galerii:141Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Piątek 22.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×