Zobacz czego nie mówić podczas wizyty, aby nie zdenerwować lekarza

Mówiąc te rzeczy, możesz mieć pewność, że lekarz nie da Ci odpowiedniej rady.

iStock-178765055.jpg

Kiedy myślimy o lekarzach, często wyobrażamy sobie stetoskopy, płaszcze laboratoryjne, leki i ratunek w potrzebie.  Większość lekarzy spędza wiele dni na rozmowach z ludźmi. Nie jest niczym niezwykłym, że praca lekarza to zawód kontaktowy. To spotkania z ludźmi o odmiennych osobowościach, różnych dziwactwach oraz unikalnych stylach komunikacji.  Należy wziąć pod uwagę, że wielu pacjentów uważa się za ekspertów do spraw zdrowia. Doktor Google sprawia, że prawdziwi lekarze są po prostu zmęczeni słuchaniem. Zobacz, czego lepiej nie mówić lekarzowi, aby wizyta była znacznie płynniejsza i ułatwiła Wam obojgu życie. 


Wygooglowałam swoje symptomy i myślę, że potrzebuję badania

Chociaż wielu lekarzy uważa, że Internet może pomóc ludziom lepiej poznać ich zdrowie, rzeczywistość jest taka, że Google może również wywołać niepotrzebny stres i lęki. Pacjenci często biorą pod uwagę najgorsze scenariusze. Prawda jest taka, że wyszukiwanie Google nie może zastąpić profesjonalnej porady medycznej.


Proszę przepisać mi antybiotyk

Tylko niektóre infekcje bakteryjne wymagają leczenia antybiotykowego. Niektóre problemy organizm rozwiązuje w naturalny sposób. Stosowanie antybiotyków dla typowych wirusów, będzie nie tylko nieskutecznym leczeniem, ale może także powodować potencjalnie szkodliwe działania. Nadużywanie antybiotyków może spowodować, że bakterie staną się oporne na leczenie i trudniejsze do wyeliminowania.


Słyszałam, że szczepienia mogą być niebezpieczne

Szczepionki były obwiniane już za wszystko, od ADHD do astmy. Faktem jest, że wszelkie niekorzystne skutki zdrowotne związane ze szczepieniami są niezwykle rzadkie. Poważne choroby takie jak polio i ospa zostały usunięte właśnie przy użyciu szczepień. Rodziny powinny rozmawiać z pracownikami służby zdrowia, aby otrzymywać informacje o szczepieniach. Spowoduje to rozwikłanie przypuszczenia, że są niebezpieczne. 


Kilka tygodni temu odczuwałam ból w klatce piersiowej

Niektóre objawy muszą być leczone pilnie, zwłaszcza jeśli chodzi o ból w klatce piersiowej, duszności lub nasilone osłabienie. Jeśli cierpisz na ból w klatce piersiowej, zwróć się o pomoc medyczną - jak najszybciej! W skrajnych przypadkach ból w klatce piersiowej, może świadczyć o zagrażających życiu stanach, takich jak niewydolność serca lub udar mózgu! Wczesne wykrycie jest kluczowe, ponieważ daje to pacjentom największą szansę przeżycia. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 05.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

    kobieta w ciąży

    Ponieważ coraz więcej osób szuka pomocy u wróżki w przypadku niepłodności i bezpłodności, postanowiłam zgłębić ten temat i opisać go szerzej... Kochani, według Światowej Organizacji… czytaj więcej

  • Mąż najlepszy na chandrę

    związki

    "No wiesz, jak on zaczyna te swoje wywody, to zaraz skacze mi ciśnienie!" – obwieszczasz swojej przyjaciółce. Jednak wbrew pozorom mąż działa na twoje ciśnienie niezwykle korzystnie. czytaj więcej