Zobacz, jak nieświadomie rujnujesz swój uśmiech cz.1

Twój uśmiech przekazuje tak wiele ważnych informacji. Wyraża szczęście, maskuje smutek, wskazuje na sarkazm i wysyła ciepło. Uśmiech rozświetla całą twarz i może poprawić komuś dzień. Niestety, są rzeczy, które całkowicie rujnują jego magię.

iStock-514423950.jpg

Okazuje się, że istnieje wiele małych działań, które mogą powodować bardzo duże problemy. Uśmiech zniszczysz przez zaledwie kilka złych nawyków oraz niewłaściwe dbanie o higienę jamy ustnej. Zobacz, czego należy unikać!

Mięśnie

Tak jak wiele rzeczy traci swój blask, leżąc na półce, tak wiele nieużywanych mięśni po prostu zanika. Ta sama koncepcja tyczy się uśmiechu, jeśli nie będziesz go używała, wkrótce zmarnieje podobnie, jak mięśnie niewykorzystywane do wysiłku fizycznego.

Refluks żołądka

Kwas refluksowy na początku może wydawać się śmiesznym powodem ruiny uśmiechu. Nie pojawia się przecież na życzenie osoby, która się z nim zmaga. Oprócz tego, że ten niechciany gość organizmu wywołuje zgagę, doprowadza również do nieodwracalnych uszkodzeń szkliwa.

Fluid używany zbyt blisko ust

Wiele kobiet zmaga się ze zmarszczkami mimicznymi, które powstają między innymi w okolicach ust. To naturalna cecha twarzy, którą kobiety dodatkowo wzmacniają podkładami. Dzieje się tak dlatego, że podkład, podczas uśmiechu, ma tendencję do osadzania się właśnie na liniach zmarszczek. To sprawia, że uśmiech staje się mało estetyczny.

Wybór złego koloru szminki

Niewłaściwy dobór kosmetyków również może siać spustoszenie w uśmiechu. Zły kolor szminki sprawia, że uśmiech wygląda niekorzystnie. Czerwone szminki powodują, że zęby wyglądają na bielsze i jaśniejsze. Ciemniejsze odcienie mogą przyciągnąć wzrok do poszarzałych lub żółtych zębów.

Ostrzykiwanie warg

Wypełniacze takie jak kwas hialuronowy tworzą pełne i symetryczne wargi, podkreślając ich granice. Przynajmniej takie jest założenie. Jednak kiedy wargi są wypełnione nadmiernie, mogą nienaturalnie zmienić zakres uśmiechu i jego kształt. Nie ma nic gorszego od sztucznego uśmiechu.

Botoks

Kolejny produkt, który teoretycznie poprawia wygląd twarzy, a w rzeczywistości pogarsza uśmiech. Może wywołać tymczasową niemożność naturalnego funkcjonowania policzków, a co za tym idzie zaburzenie symetrii uśmiechu. Niestety na jego wstrzykiwanie decydują się coraz młodsi ludzie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 30.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×