Rano nie jesteś w stanie nic "przełknąć"? 3 sposoby, dzięki którym zmienisz nawyki!

Codziennie rano zapominasz o zjedzeniu śniadania? Niestety, Twój żołądek zaczął się przyzwyczajać do tego niezdrowego nawyku... Jak "zmusić" się do jedzenia rano?

jedzenie-z-podlogi-4bae3765cce5d01bea7a482d0f44dccc_f2ceb7.jpg

Czujesz się wiecznie przemęczona i brak Ci motywacji w pracy? Twoje samopoczucie może być spowodowane nieprawidłowym odżywianiem. Niektórym z nas bardzo ciężko przychodzi zjedzenie porannego posiłku, jednak aby dostarczyć organizmowi energii na cały dzień, warto obudzić żołądek. Jak to zrobić? Mamy przynajmniej 3 sposoby!

WZBUDZANIE APETYTU

Nic dziwnego, że rano nie masz ochoty na śniadanie, jeżeli swój ostatni posiłek zjadłaś w środku nocy. Organizm powinien działać razem z Tobą, a zapełnianie brzucha wieczornym podjadaniem to najgorsze, co możesz mu zrobić. Czas przerwać to zamknięte koło! Spróbuj któregoś dnia odmówić sobie później kolacji, a zobaczysz, że obudzisz się głodna i z wielką chęcią zjesz śniadanie.

Ujarzmianie stresu

Niektórzy tłumaczą, że nie mogą rano nic "przełknąć" z powodu ściśniętego żołądka... Wyzwania, którym musimy sprostać w pracy potrafią być naprawdę męczące i stresujące, jednak nie pozwól, aby stres przejął kontrolę nad Twoim życiem! Jeśli zmagasz się ze "ściśniętym gardłem", nie musisz jeść jajecznicy czy kanapek- wystarczy zdrowy, owocowy koktajl lub jogurt.  

Panowanie nad czasem

Budzisz się w ostatniej chwili i masz tylko pół godziny na umalowanie oka, ujarzmienie fryzury i ubranie się? Oczywiście nie warto odmawiać sobie snu, jednak wystarczy, że przygotujesz śniadanie wieczorem. Nie musisz jeść go w domu, ale szybka kanapka w drodze do pracy postawi Cię na nogi szybciej niż najmocniejsza kawa! 

A Ty jakie masz sposoby na problemy z porannym jedzeniem? 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 04.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
aleksandrace
Rano polecam porządne śniadanie i dużo wody z cytryną. Warto wstać wcześniej, żeby zaplanować sobie dobry posiłek. Słodycze takie jak http://www.czekolateria.pl polecam spożywać na deser w umierkowanej ilości.
Dodano: 2017-08-04 12:30:35 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Własnie takie proste rozwiązania w połączeniu z kuracją iqgreen u mnie spowodowały że już po miesiącu schudłam 7 kilo, a w drugim nawet 8,5. czasem naprawdę nie trzeba wiele, żeby ruszyć z miejsca, chęci są najwazniejsze, motywacja!
Dodano: 2017-08-04 12:25:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×