Robienie przysiadów poprawia myślenie?

Wszystko na to wskazuje!

przysiady-a-madrosc.jpgJeśli nigdy nie przepadałaś za robieniem przysiadów, bo zawsze wydawało Ci się to zadaniem nudnym, męczącym lub trudnym, to po przeczytaniu tego tekstu może zmobilizujesz się i wpiszesz tę aktywność fizyczną na stałe do swojego harmonogramu dnia.

 POLECAMY: Jak schudnąć z rąk?

Robienie przysiadów, oprócz tego, że wzmacnia mięśnie nóg, kształtuje sylwetkę i... sprawia, że po serii kilkunastu takich powtórzeń mamy wszystkiego serdecznie dość, to jeszcze pozytywnie wpływa na pracę mózgu - opóźnia proces jego starzenia. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Kings College w Londynie, którzy przeprowadzili badania na ten temat. Przeanalizowali wyniki 300 par bliźniąt przeprowadzone 10 lat temu, które dotyczyły sprawności fizycznej, i porównali je z dzisiejszymi, które z kolei związane były ze sferą umysłową.

POLECAMY: Dieta wodna, czyli pij wodę i chudnij!

Okazało się, że te osoby z pary bliźniąt, które dziesięć lat wcześniej były sprawne fizycznie i miały dobrze rozbudowane mięśnie nóg, w późniejszym czasie osiągały lepsze wyniki sprawności umysłowej - o 18 proc. lepiej rozwiązywały test pamięci i kognitywistyczny, niż te z bliźniąt, które 10 lat wcześniej nie lubiły sportu.

To pozwoliło naukowcom wysnuć teorię, że robienie przysiadów nie tylko przynosi korzyści ze względu na zdrowie fizyczne, lecz także - psychiczne. Co prawda nie od dziś wiadomo, że sprawniejsze ciało = sprawniejszy mózg, ale żeby to jeszcze miało związek z mięśniami nóg i samymi przysiadami?

POLECAMY: Jakie są rodzaje brzuszków - koło zapasowe, stresowy, wzdęty i inne


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 03.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dla tych co się odchudzają proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2015-12-04 14:42:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×