Rozkwit kobiecości na Chmielnej 4

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Społeczny Komitet ds. AIDS zachęca wszystkie piękne Panie do wykonania testu w kierunku HIV. Dla każdej warszawianki, które przyjdzie dzisiaj – 8. marca - do Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego na Chmielnej 4 zostały przygotowane specjalne upominki.

Test w kierunku HIV

Marcowe wydarzenie będzie inauguracją Dnia Zdrowej Kobiety. O tym jak ważne jest badanie w kierunku HIV przez kobiety organizatorzy będą przypominać Paniom każdego 8. dnia miesiąca oferując nie tylko poradnictwo, ale też wyjątkowe, kobiece niespodzianki.

Z myślą o Paniach został stworzony plakat przedstawiający damską torebkę. Jej zawartość bywa niezbadana. Często większość z nas tak naprawdę nie wie co się w niej ma… a HIV?

Sprawdź czy nie masz. Przetestuj się na HIV. Na świecie ponad połowa osób żyjących z HIV/AIDS to kobiety. W Polsce co trzecią osobą zakażoną HIV jest kobieta. Większość z nich jest w wieku od 15 do 49 lat.

Kobiety są bardziej narażone na ryzyko zakażenia HIV podczas kontaktów heteroseksualnych niż mężczyźni. Ma na to wpływ przede wszystkim ich budowa anatomiczna oraz fakt, że w spermie znajduje się znacznie większa ilość wirusa niż w wydzielinach żeńskich narządów płciowych.

Test możesz wykonać anonimowo i bezpłatnie w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD) na terenie całej Polski.

Punkty prowadzone przez Społeczny Komitet ds. AIDS w Warszawie oraz w Płocku.

PKD w "IZIS" przy ul. Chmielnej 4

Czynny:

Pon – Czw 15:30- 19:00 (wynik dostępny następnego dnia)

Pt 12:00 – 15:30 (wynik dostępny tego samego dnia)

PKD w Płocku przy Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przy ul. Medycznej 19.

Czynny:

Wt 15.00 - 18.30

Pierwsza sobota miesiąca 9.00 - 13.00

Akcja jest organizowana przy wsparciu: Krajowego Centrum ds. AIDS, m.st. Warszawa, miasta Płock, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, Levi’s & Co., bioMérieux, Bristol – Myers Squibb.

Partnerami akcji są: Global Drug Policy program oraz Laboratorium Analiz Lekarskich "IZIS".

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 08.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×