Siedzący tryb życia wpływa na organizm tak jak tytoń?

Zdecydowana większość z nas siedzi przez większą część dnia. Okazuje się, że może to mieć naprawdę negatywne skutki...

siedzenie przy biurku.jpg

Siedzący tryb życia wpływa na organizm tak jak tytoń?

 

Siedzący tryb życia to zmora dzisiejszych czasów. Zazwyczaj siedzimy w drodze do pracy, w pracy, a później przychodząc do domu i relaksując się.

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale siedzenie to pozycja, w której znajdujemy się przez znaczną większość naszego dnia. Jaki ma to wpływ na nasze zdrowie? Okazuje się, że bardzo niekorzystny.

Zobacz też: TRENING SIŁOWY JEST SKUTECZNIEJSZY W WALCE Z BRZUSZNĄ OPONKĄ? 

Jak podaje "The Guardian", naukowcy przeanalizowali wyniki 92 tysiąca kobiet z ostatnich 12 lat i okazało się, że u osób, które zdecydowanie prowadziły siedzący tryb życia i w takiej pozycji spędzały około 11 godzin w ciągu dnia, ryzyko szybszej śmierci zwiększało się aż o 12 procent.

 

Co więcej, szczegółowe wyniki badań pokazywały, że u takich osób ryzyko śmierci z powodu chorób serca było wyższe o 27 procent, a z powodu nowotworu o 21 procent. Naukowcy znaleźli także dowody na to, że siedzący tryb życia może powodować takie same negatywne skutki w naszym organizmie jak palenie tytoniu.

Zobacz też: 9 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO IŚĆ NA SIŁOWNIĘ Z PRZYJACIÓŁKĄ 

W świetle tych badań warto się dobrze zastanowić i przeanalizować to, w jaki sposób się relaksujemy, jak spędzamy czas i czy nie warto nieco zmienić niektórych przyzwyczajeń. Ruch jest istotny nie tylko dlatego, że pomaga nam utrzymać szczupłą sylwetkę, ale głównie dlatego, że znacząco przyczynia się do lepszego stanu naszego zdrowia.

Może warto w drodze do pracy postać w autobusie, a w domu spędzić wolny czas aktywniej niż siedząc przed telewizorem, zwłaszcza, jeśli chcemy pożyć nieco dłużej...

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 07.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×