Skąd ta wysypka?

Od czterech tygodni mam wysypkę na brzuchu, plecach, szyi, rękach i pod pachami. Krostki są czerwone i gęsto rozmieszczone. Nie swędzą, nie pieką, nie ropieją, nie mam też gorączki. Co to może być? Kamila z Warszawy

Skąd ta wysypka?


W takim przypadku bardzo trudno postawić rozpoznanie na odległość. Często się zdarza, że pacjenci wszystkie wykwity skórne nazywają krostkami. Tymczasem krosta to zmiana ropna. Zapewne chodzi tu więc o grudki. Mogą one być związane z wieloma chorobami skóry. Dość prawdopodobne, że masz łupież różowy Gilberta. Schorzenie to przebiega łagodnie i zwykle ustępuje samoistnie. Mimo to powinnaś jak najszybciej pokazać skórę dermatologowi. Wizyta w gabinecie jest konieczna do postawienia prawidłowej diagnozy.

Skąd ta wysypka?

Ekspert Olivii:
lek. med. Beata Nalewajek
specjalista dermatolog, CM Enel-Med

Przeczytaj również:

Na ratunek swędzącej skórze
Dodał(a): Redakcja , Wtorek 12.04.2011 (aktualizacja: 2011-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (8)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolina5265
Można również przebadać się pod kątem łuszczycy. Może w ogóle znajdą się tutaj osoby, które na nią chorują? Jeśli tak, to jakie macie zdanie na temat preparatów Dr Michaels? Cena nie jest najniższa, ale jest za to pewność, że one działają.
Dodano: 2018-04-29 19:18:13 Zgłoś nadużycie
arnold446
tylko lekarz w tym pomoże
Dodano: 2017-03-02 16:17:59 Zgłoś nadużycie
ilonakaminska80
Najlepiej stosować bezzapachowe kosmetyki, mydło tylko szare jeleń, nieuczulającą chemię: szampony, płyny do kąpieli, proszki do prania ubrań.
Dodano: 2017-01-12 12:30:09 Zgłoś nadużycie
poinsecja
A słyszałyście o wykładach dla wojska w sprawie wysypki. Prowadzi je tatuś jednego z ekspertów Smoleńskich.
Dodano: 2016-12-16 13:47:02 Zgłoś nadużycie
Nera
nie próbowałaś zadbać o swoją skórę stosując olejki do kąpieli? spotkałam się z podobnymi objawami, moja koleżanka stosowała olejki na bazie nafty (ropa naftowa), zatykały jej się pory w skórze przez co, skóra nie mogła oddychać i musiała chodzić do dermatologa, potem trafiła na naturalne olejki do kąpieli http://www.aquabath.pl/Olejki-do-Masazu-i-Kapieli/ , wtedy problemów skórnych nie było.
Dodano: 2016-10-10 18:20:01 Zgłoś nadużycie
inka28
proponowałabym skonsultowanie tego z innym dermatologiem i zrobienie testów alergologicznych, być może dowiesz się co jest przyczyną tej wysypki
Dodano: 2016-04-12 08:34:08 Zgłoś nadużycie
LadyGaga
lepiej idź do dermatologa, niech obejrzy i stwierdzi skąd się wzięła i jak ja leczyć.
Dodano: 2015-12-07 15:05:48 Zgłoś nadużycie
alutka
Ja mam podobny problem,z tym,ze moja wysypka jest bardzo swędząca.Mam ja od prawie 3 miesięcy,w okolicach pach,na szyi i dekoldzie,w jednym miejscu na plecach i na całym brzuchu.Najbardziej swędzi w nocy,na brzuchu roznosi mi sie coraz wyżej.Byłam z tym u dermatologa i ten bez zastanowienia odrzekł,ze to albo od antyperspirantu,albo od proszku do prania,badz jestem uczulona na jakiś składnik odzieży(dodam ze nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów,mam 27lat)po czym przepisał mi 2 maści do smarowania i powiedział bym zmieniła proszek do prania,antyperspirant.Zużyłam już maści,świad troche ustąpił,wysypka zmalała,piore w Dzidziusiu,zmieniłam antyperspirant na AA-dla wrazliwej skóry,nosze tylko bawełnę,niestety po jakimś tygodniu po stosowaniu maści to wszystko wróciło i nie wiem od czego to mam i czy to kiedykolwiek sie skończy.Ta wysypka jest w postaci gródek czerwonych,które potem zlewają sie w jedno i skora jest bardzo wysuszona.prosze o jakiś punkt zaczepienia,o rade,diagnozę.
Dodano: 2011-06-18 13:53:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×