Skuteczne odchudzanie - w który dzień tygodnia powinniśmy się ważyć?

Regularne sprawdzanie wagi jest ważne zwłaszcza, gdy chcemy się pozbyć zbędnych kilogramów. Czy wiecie w który dzień tygodnia nasza waga jest najbardziej prawidłowa?

waga.jpg

Skuteczne odchudzanie - w który dzień tygodnia powinniśmy się ważyć?

 

Dzięki regularnemu sprawdzaniu wagi możemy śledzić postępy odchudzania i nie tylko jeszcze bardziej się motywować, ale także szybciej reagować, gdy nieco nam się przytyje.

Oprócz diety, odpowiednich ćwiczeń i samozaparcia, śledzenie wagi to także ważny element w dbaniu o szczupłą sylwetkę. Jednak okazuje się, że nasza waga zależy także od dnia tygodnia. I jeśli chcemy się dowiedzieć jaka jest nasza najbardziej sprecyzowana waga, powinniśmy się ważyć w konkretny dzień tygodnia, jaki?

Zobacz też: POZNAJCIE 5 TOPOWYCH DIET 2015 ROKU

Dniem, który najbardziej precyzyjnie pokazuje stan naszych kilogramów jest... środa. Dlaczego? W weekend często pozwalamy sobie na nieco więcej, co sprawia, że na początku tygodnia nasza waga może pokazywać zawyżoną ilość kilogramów.

 

Choć od poniedziałku znów zaczynamy się pilnować i wracamy do normalnego trybu życia, to efekty weekendu znikają dopiero po kilku dniach. Środek tygodnia jest więc najbardziej precyzyjnym momentem na realne określenie naszej wagi.

Zobacz też: DIETA BEZGLUTENOWA POMAGA SCHUDNĄĆ, CZY TO TYLKO MIT?

Jeśli chcemy się zmotywować i poznać naszą najniższą wagę najlepiej stanąć na wadze w piątek. Wszystkie starania z całego tygodnia są wtedy najlepiej widocznie i nie są "zakłócone" przez weekendowe przyjemności.

Będziecie korzystać z tej metody sprawdzania wagi?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstockc.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 12.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×