Skuteczny sposób na PMS

"Ciężki jest los współczesnej kobiety… musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń." Podążając za słowami Elizabeth Taylor, rysujemy sobie obraz kobiety idealnej: silnej, odważnej, poukładanej a zarazem nadal kruchej i dziewczęcej.

Skuteczny sposób na PMS

Skuteczny sposób na PMS


Bez wyjątku każda z nas, codziennie stara się być idealną żoną, matką, przyjaciółką itd. Zawsze jednak w najmniej oczekiwanym momencie  w życiu, przychodzą chwile, w których ciężko jest nam zapanować nad czymkolwiek.  Problemy zdają się narastać,  począwszy od  nieskończonego projektu w pracy, który miał być zrobiony na wczoraj, po wrzeszczące w samochodzie dzieci i męża dzwoniącego do Ciebie co 5 min z pytaniem co będzie na obiad.  
Doskonale znamy to uczucie…

Raz sobie lepiej radzimy, raz gorzej. Wszystko dzieje się za sprawą hormonów. To one, a w zasadzie ich nadmiar, powodują burzę w głowie i emocjach, sygnalizując PMS.  Głównym winowajcom jest niejaka prolaktyna.  Wzrost jej poziomu, powoduje zachwianie równowagi hormonalnej. W rezultacie dochodzi do występowania objawów wdzięcznie nazywanych PMS. Niejednokrotnie już o nim słyszałyśmy, odczuwałyśmy go a nawet szukałaś sposobu ucieczki od niego…

Skuteczny sposób na PMSMedytacja, joga, bieganie, kąpiele z dodatkiem melisy, picie naparu z dziurawca, zażywanie relaksujących kąpieli… Nic nie przynosiło oczekiwanych rezultatów,a w głowie oraz szybciej migało czerwone światełko z napisem "UCIECZKA".

Wszystkie dotychczasowe metody, których próbowałyście aby zapobiec zespołowi napięcia przedmiesiączkowego, działały wyłącznie na występujące już, niezbyt przyjemne objawy,  wynikające  ze zmian zachodzących w organizmie. A gdyby tak spróbować pójść krok do przodu i spróbować czegoś co działa zarówno na przyczyny jak i objawy?  Byłoby idealnie…

Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Zastanówmy się więc co my, jako kobiety możemy zrobić, aby działać na przyczynę występowania PMS? Nie stresować się? Wysłać męża,  dzieci, szefa i sąsiadów bezpowrotnie w kosmos? Dobrze kombinujesz! Niestety jest jeden problem: Jak to wszystko zorganizować? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi "nie wiem" lub po prostu przekracza granice wyobraźni,  nie musisz się załamywać. Istnieje inne rozwiązanie, dużo tańsze i prostsze do wykonania.

Od lat na całym świecie znana jest niepozorna roślina nazywana niepokalankiem mnisim.  Jej działanie znały już nasze babcie i prababcie.  Czemu więc my nie miałybyśmy powrócić do starych, sprawdzonych metod? Od pokoleń czerpiemy z natury i jej rozwiązań, czemu więc nie spróbować i tym razem?  Przyjmowanie wyciągu z niepokalanka mnisiego powoduje obniżenie poziomu prolaktyny we krwi, a co za tym idzie,  korzystnie wpływała na zmniejszenie drażliwości, poprawia nastrój  oraz zmniejsza bóle występujące w PMS.

Zanim więc spakujesz walizkę sobie, lub przejdzie Ci przez myśl wysłanie rodziny w kosmos, spróbuj rozwiązania zgodnego z naturą , które podsuwa Ci nowoczesna medycyna. 

Źródło: Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe/Shutterstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 23.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×