Soczewica pomoże na diecie

Soczewica nie jest popularnym składnikiem diety każdego z nas. A szkoda! Bo to roślina, która ma masę witamin i składników odżywczych.

Soczewica pomoże na diecie

Soczewica pomoże na diecie

Nasiona roślin strączkowych są mało doceniane w naszej codziennej diecie. Nie mogą wyprzeć zadomowionych w naszym menu ziemniaków, które są podawane najczęściej i do wszystkiego. A kiełki i nasiona soczewicy są smaczne, niskokaloryczne i dostarczają wielu witamin i mikroelementów. Wszystkie rośliny strączkowe – takie jak bób, fasola, soczewica czy soja – są sycące i bardzo zdrowe.

Soczewica, która charakteryzuje się bardzo wyrazistym smakiem, zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka, skrobię oraz składniki mineralne i witaminy. Wśród składników mineralnych jest to między innymi wapń, fosfor i żelazo. Żelazo, które wzmacnia układ krwionośny i jest odpowiedzialne za tworzenie czerwonych krwinek, a co za tym idzie podnosi poziom hemoglobiny, jest szczególnie zalecane w diecie małych dzieci. Wysoka zawartość kwasu foliowego, reguluje układ nerwowy i jest polecana kobietom planującym dziecko albo już będącym w ciąży. 

Nasiona soczewicy mają niski indeks glikemiczny – są doskonałe w każdej diecie (redukują tkankę tłuszczową), są polecane nawet cukrzykom. Błonnik zawarty w soczewicy działa oczyszczająco na układ pokarmowy oraz zmniejsza poziom cukru i cholesterolu we krwi. Soczewica jest bardzo łatwa w obróbce – w przeciwieństwie do innych roślin strączkowych nie trzeba jej wcześniej namaczać. 


Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Dietetyczne właściwości malin

Owoce na receptę 

Czy makaron naprawdę tuczy? 


Dodał(a): Ewa Nenko , Poniedziałek 23.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
zupa z soczewicy jest pyszna !
Dodano: 2012-07-25 16:54:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×