Sok z limonki skutecznie pomaga rzucić palenie?

Metod na pozbycie się nałogu nikotynowego jest mnóstwo. Jednak niektórzy twierdzą, że te naturalne są najskuteczniejsze. Czy zwykły sok z limonki może pomóc skutecznie rzucić palenie?

rzucanie palenia.jpg

Sok z limonki skutecznie pomaga rzucić palenie?

Palenie jest nałogiem, z którym zmaga się wiele osób. Wiele z nich z pewnością już przekonało się o tym, że wcale nie jest tak łatwo odstawić papierosy. Tym, którzy jednak bardzo chcą pozbyć się nałogu rynek oferuje naprawdę wiele metod walki z uzależnieniem.

Zobacz też: KIEDY KOBIETOM NAJTRUDNIEJ JEST RZUCIĆ PALENIE? 

Propozycji, które mają pomagać pozbyć się nikotynowego nałogu jest naprawdę wiele. Większość z nich to raczej farmakologiczne środki takie jak tabletki, czy też gumy antynikotynowe. Czy można prościej? Okazuje się, że tak. Natura dała nam coś, co działa jak wszystkie wyżej wymienione pomoce, z tym, że jest to zupełnie naturalny środek. Mowa tu o... soku z limonki.

Nowe badania opublikowane w Journal of the Medical Association w Tajlandii mówią, że zwykły sok z limonki jest tak samo skuteczny w walce z nałogiem nikotynowym, co bardzo popularne gumy antynikotynowe. 

 

Do eksperymentu zaproszono regularnych długoletnich palaczy, którzy postanowili rzucić palenie i podzielono ich na dwie grupy. Jedna z nich jako pomoc w zwalczeniu nałogu używała gum, a druga regularnie piła sok z limonki. Wyniki pokazały, że działanie obu środków jest bardzo podobne i sok z limonki w takim samym stopniu jak guma potrafi wspomóc walkę z nałogiem.

Zobacz też: PALENIE NAPRAWDĘ JEST DOBRE NA STRES? 

Choć sok z tego egzotycznego owocu może powodować nieco większe łaknienie niż gumy nikotynowe, to jednak różnica nie jest na tyle znacząca, by zdeklasować sok z limonki jako dobry środek wspomagający dla tych, którzy chcą rzucić palenie.

Co działa na korzyść soku? Otóż oprócz pomocy z rzucaniu palenia ma on wiele pozytywnych "skutków ubocznych". Zwalcza infekcje, działa przeciwbakteryjnie i wzmacnia odporność, co z pewnością przyda się osobom, które długi czas zatruwały organizm nikotyną.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 19.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×