Sprawdź, czego nie powinnaś robić swojej waginie

Trzeba przyznać, że żadna z nas nie chce krzywdzić swojego ciała, jednak czasem robimy to zupełnie nieświadomie. Sprawdźcie, co wpływa na pogorszenie stanu waginy.

wagina

Wiele zawdzięczamy naszym waginom. Oprócz tego, że dzięki nim doświadczamy przyjemności seksualnych, to jeszcze oczyszczają nasz organizm i rozszerzają się do granic możliwości kiedy wydajemy na świat dziecko. Czy aby na pewno je doceniamy? Bywa, że czasem nawet nieświadomie pogarszamy ich stan. Oto lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Być może powinnyście coś udoskonalić albo z czegoś całkowicie zrezygnować, aby wagina pozostała w jak najlepszej formie na długie lata.

Jazda na rowerze

Zdarzyło wam się odczuwać ból i odrętwienie warg sromowych w czasie jazdy na rowerze? Kiedy siedzicie na siodełku następuje zwiększony nacisk na nerwy oraz naczynia krwionośne znajdujące się w kroczu, które powodują zaburzenia czucia. Na Uniwersytecie Yale przeprowadzono badania, z których wynikało, że kobiety mające kierownicę niżej niż siodełko odczuwały dużo większy dyskomfort, zatem jeżeli lubicie ćwiczyć np. na rowerze stacjonarnym, dokładnie sprawdźcie ułożenie siodełka i dopasujcie je do waszej pochwy aby jak najmniej cierpiała. 

Zmiana odzieży

Nie da się ukryć, że podczas np. treningu, nasze okolice intymne są bardzo spocone, a pot jak wiadomo to najlepsze warunki rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii, które w momencie dostania do pochwy mogą powodować poważne choroby. Najlepszym rozwiązaniem będzie szybka zmiana odzieży oraz kąpiel zaraz po zakończeniu wysiłku.

Tatuaż

Pokuszenie się o tatuaż na każdej części ciała niesie za sobą ryzyko wystąpienia podrażnień i stanów zapalnych, a co dopiero w tak delikatnym miejscu, jak okolice pochwy? Lepiej zrezygnować z tatuowania tej części ciała i wykonać tę ozdobę w innym miejscu.


wagina

Fantazje erotyczne

Panie, które lubią przyozdabiać swoje miejsca intymne wszelkiego rodzaju słodkościami, powinny uważać aby te nie przedostały się do pochwy, ponieważ tam zakłócają naturalne pH i mogą prowadzić do powstania drożdżaków albo zakażeń. Podobnie rzecz się ma z umieszczaniem w pochwie wszelkiego rodzaju owoców i warzyw.

Stosowanie oliwki dla dzieci i żelu pod prysznic

Ten kosmetyk bardzo dobrze nawilża skórę, ale nie nadaje się jako zastępnik lubrykantu. Oliwka, jak sama nazwa wskazuje, jest stworzona na bazie oleju, więc niełatwo ją zmyć, a kiedy na długo zagości w pochwie, może prowadzić do rozwoju wielu bakterii i w konsekwencji zapaleń, dlatego lepiej postawić na prawdziwy lubrykant. Podobnie rzecz się ma ze stosowaniem żelu pod prysznic zamiast płynu do higieny intymnej. Żel może mocno wysuszać i podrażniać miejsca intymne.Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Wtorek 13.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×