Sprawdź, czy jesteś dobrze nawodniona!

Poznaj sygnały, które świadczą o tym, że pijesz za mało wody!

iStock_78729321_LARGE.jpg

Organizm ludzki składa się w 60% z wody. Czy wiedziałaś, że utrata zaledwie 2% to dla Ciebie ogromne przeciążenie? Zobacz 8 objawów, po których poznasz, że niedostatecznie nawadniasz swój organizm:

1.Czujesz suchość w ustach. Kiedy zdarza się to częściej, powinnaś zwrócić większą uwagę na to, co pijesz. Słodkie napoje gaszą pragnienie przez chwilę, jednak ostatecznie pogłębiają efekt odwodnienia. Zawsze miej pod ręką małą butelkę wody.

2.Nie możesz wyzdrowieć. Jeżeli przez dłuższy czas nie możesz w pełni wyzdrowieć, najprawdopodobniej zapominasz o prawidłowym nawadnianiu. Picie wody to najlepszy sposób na pozbycie się toksyn i zarazków z organizmu!

3.Burczy Ci w brzuchu… Ciągły głód to także  skutek niedoboru wody. Czy wiesz, że bardzo często mylimy głód z pragnieniem? Częste podjadanie może mieć zgubne konsekwencje dla Twojej wagi. Pijąc 2 litry wody dziennie, szybko zauważysz, że chęć podjadania zmaleje.

4.Boli Cię głowa. Zamiast łykać kolejne tabletki przeciwbólowe, sięgnij po szklankę wody. Bardzo szybko zauważysz poprawę!

5.Masz zabójczego kaca! Jego przyczyną jest nie tylko zbyt duża ilość alkoholu, ale także za mała ilość wody. Podczas następnej imprezy spróbuj wypić kilka szklanek wody mineralnej- dzięki temu zapobiegniesz odwodnieniu.

6.Jesteś zestresowana. To, co pijesz i jesz, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. Regularnie nawadniając organizm, szybko poprawisz swój nastrój!

7.Masz podwyższone tętno. Czy Twoje serce czasami zaczyna szybko kołatać? Jeśli tak, oznacza to, że powinnaś sięgnąć po około 8 szklanek wody dziennie.

8.Kolor moczu. Zwróć na niego uwagę- im jest jaśniejszy, tym lepiej. Jeżeli jest intensywnie żółty, zdecydowanie pijesz za mało!


Jak to zrobić?

Aby skutecznie nawadniać organizm, nie wystarczy wypicie litra wody i szklanki soku przed snem. Spożycie dużej ilości płynów naraz powoduje, że woda dosłownie “przelatuje” przez organizm. Najlepiej sprawdzi się regularne picie małymi łyczkami, przez cały dzień.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 14.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×