Sprawdzone sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z ust

To wstydliwy problem, ale są na niego sposoby!


brzydki zapach z ust.jpg

Ta dolegliwość potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, ale można sobie z nią poradzić. Oto kilka skutecznych metod.


Płyn do płukania jamy ustnej


Najważniejsze jest zdiagnozowanie przyczyny nieświeżego oddechu. Rozpocznijcie od odwiedzenia stomatologa, który sprawdzi stan uzębienia i dziąseł. Potem zwróćcie uwagę na higienę jamy ustnej. Bardzo ważne jest codzienne szczotkowanie zębów oraz języka, na którym często zbierają się bakterie wywołujące brzydki zapach. Ponadto nie można zapominać o czyszczeniu szczelin międzyzębowych, w których nierzadko zalegają m.in. resztki jedzenia. Z miejscami, do których trudno dotrzeć na pewno sobie poradzi płyn do płukania ust. Jest on także doskonałym rozwiązaniem na oczyszczenie jamy ustnej kiedy nie mamy możliwości umycia zębów - natychmiastowo odświeży zapach z ust.


Pietruszka właściwości


Czy wiedziałyście, że natka pietruszki może pomóc w walce z nieprzyjemnym zapachem?  Trzeba ją po prostu regularnie żuć, ale jej działanie jest też uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Sprawdza się szczególnie w przypadku, kiedy chcemy sobie poradzić z nieświeżym oddechem np. po zjedzeniu czosnku.


Woda z cytryną


Wiele się mówi o właściwościach wody z cytryną, lecz zazwyczaj wspomina się o jej działaniu oczyszczającym oraz wzmacniającym odporność. Okazuje się jednak, że jej spożycie niweluje także brzydki zapach z ust.


Odświeżacz do ust


Doraźnym, doskonałym rozwiązaniem na przykry zapach z ust jest też odświeżacz. Jest w postaci aerozolu i zajmuje mało miejsca.

Jak wy sobie radzicie z brzydkim zapachem z ust?Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 23.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×