Stop solariom dla dzieci!

Jeżeli wam się wydaje, że dzieci nie korzystały z solariów i tego typu zakaz jest bezpodstawny, to jesteście w błędzie. Sprawdźcie.

solarium.jpg

Korzystanie z solarium od dawna wzbudza sporo kontrowersji. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia, a inni z kolei są jego zdecydowanymi przeciwnikami. W tych wszystkich sporach chodzi głównie o to, w jaki sposób działa ono na skórę. Odnotowuje się bowiem coraz więcej przypadków zachorowania na raka skóry. Zobaczcie: Na solarium po czerniaka.

Pojawiało się również wiele opinii na temat tego, czy solaria powinny być dostępne osobom niepełnoletnim. Zazwyczaj przymyka się na to oko, lecz trend, który niedawno się pojawił, wywołał oburzenie. Chodzi o to, że matki zaprowadzały swoje dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą właśnie na solarium, aby te miały piękną, brązową cerę, która by idealnie pasowała do białej sukienki.

To właśnie ze względu na ten nowy trend, Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Zdrowia o zakaz korzystania z solarium przez dzieci i osoby niepełnoletnie. Wiadomo, że taki zakaz nie zawsze byłby przestrzegany, więc postanowiono uciec się także do konsekwencji finansowych dla właścicieli solariów. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozić im ma nawet 100 tysięcy złotych kary.

Do tej pory Polska była jedynym krajem, w którym pozwalano dzieciom na nieograniczone korzystanie z solarium.

Uważacie ten zakaz za słuszny?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 09.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×