Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. To jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Mówi się, że to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Jak jej zaradzić? Dowiesz się z naszego artykułu.

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Światowy Dzień Walki z Otyłością

W Polsce już 63% mężczyzn i 46% kobiet ma nadwagę. Lekarze biją na alarm - otyłość zbiera coraz większe żniwo, a najgorsze jest to, że zapadają na nią już małe dzieci. Co robić by żyć w zdrowiu i być sprawną osobą? Oto kilka porad: 

1. Zadbaj o swoje posiłki

Postaw na regularność i jedz pięć małych i dobrze zbilansowanych posiłków dziennie. Warzywa, owoce, pełnowartościowe białko, odpowiednia ilość wody. Warto bacznie zwracać uwagę na to co jemy, bo jak mówi słynne przysłowie: " jesteś tym co jesz". Nie rezygnuj z posiłków myśląc, że w ten sposób schudniesz. Nic bardziej mylnego! Twój organizm jest szalenie inteligentny i gdy nie będziesz dostarczać mu odpowiedniej ilości energii sam będzie gromadził zapasy, by gdy zaczniesz jeść normalnie pozbyć się nadwyżki, a tym samym dodatkowe kilogramy i efekt jo - jo murowany.

Jeśli nie jesz regularnie i zdrowo, sama siebie narażasz na niebezpieczeństwo podjadania niezdrowych przekąsek - słodycze, słodkie gazowane napoje, słone przegryzki, pizza, hamburgery itd. Wszystkie te potrawy to główne składniki prowadzące do otyłości. Wystrzegaj się ich lub pozwalaj sobie na nie naprawdę bardzo rzadko.

2. Ruszaj się!

Ruch to zdrowie! Nie zapominaj o tym. Znajdź taką dyscyplinę, która daję Ci najwięcej satysfakcji, którą lubisz i uprawiaj ją regularnie. Aktywność fizyczna wpływa doskonale na nasze ciało, które długo zachowuje swoją sprawność, jest jędrne i sprężyste, a dodatkowo szczupłe. Ruch spala zbędne kalorie i zapobiega otyłości.

3. Badaj się!

Sprawdzaj swój stan cholesterolu, poziom glukozy, a także w sposób szczególny zadbaj o swoją tarczycę. To bardzo często chora tarczyca, a dokładnie przypadłość zwana niedoczynnością tarczycy sprawia, że trudno nam schudnąć i wydaję się nam, że tyjemy już od samego wdychania powietrza. Zbadaj i kontroluj swoje hormony - mają one istotny wpływ na naszą wagę.

Otyłość to bardzo poważny problem. Jednak istnieje szereg skutecznych sposobów by jej się ustrzec. Dbaj o siebie każdego dnia, zdrowo się odżywiaj, uprawiaj sport i wykonuj regularne badania!Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Podgórska , Czwartek 24.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
nathalie
trzeba pamiętać by po wysiłku dostarczać organizmowi białko, ja oprócz tego chodziłam na zabiegi do http://laserclinic.pl, żeby ujędrnić dodatkowo ciało,
Dodano: 2013-11-04 09:46:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×