Szokujące! Czy pieluszki jednorazowe powodują raka?

Materiał, z jakim styka się skóra niemowlęcia ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Dlatego zanim zmienisz pieluszkę, koniecznie przeczytaj, jakie substancje są w niej zawarte...

pieluchy.jpg

Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa. To, jak dbasz o nią teraz, może mieć niewiarygodne skutki w przyszłości. Najnowsze badania francuskich naukowców dowodzą, że jednorazowe pieluchy mogą zawierać śladowe ilości substancji toksycznych, które mogą przyczynić się do chorób skóry, płuc, wątroby i żołądka. Substancje te zawarte są w wazelinie, stosowanej w celu nawilżenia skóry dziecka- ma ona zapobiegać podrażnieniom skóry.

Co ważne, efekty stosowania pieluch można zaobserwować dopiero w dalekiej przyszłości. Dodatkowo, do produkcji pieluch używane są wybielacze uwalniające dioksyny, które mogą uszkodzić cały system immunologiczny. Wybielacze wpływają także na system hormonalny Twojego dziecka. Większość pieluszek, których używasz, wydziela również lotne związki organiczne, które mogą powodować bóle głowy u maluszka.

Co zamiast? 

Mimo że pieluszki jednorazowe zazwyczaj pięknie wyglądają i wydaje Ci się, że w ten sposób zapewniasz dziecku niezbędną higienę, warto czasem postawić również dla odmiany na pieluchy wielokrotnego użytku. Może to być trudne w przypadku najmniejszych dzieci, jednak wybierając ten sposób przewijania malucha, będziesz miała pewność, że mu nie szkodzisz, nawet w dłuższej perspektywie.

Dodatkowo, dzięki temu skóra Twojego dziecka będzie mogła cały czas oddychać! Na rynku dostępne są różne rodzaje pieluszek wielokrotnego użytku, a ich obsługa jest dziecinnie prosta! Jeśli zastanawiasz się nad kwestią higieny, możesz zaopatrzyć się w specjalne, jednorazowe wkładki, dzięki czemu nie będziesz musiała wymieniać pieluchy przy każdym przewijaniu.

Źródło: awesomebeginnings4children.com

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 26.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar