Tabata, czyli szybki sposób na zrzucenie kilogramów

Zależy wam na szybkim zrzuceniu wagi? Dzięki temu treningowi nie będziecie mieli wymówki, że zimno, że siłownia jest za daleko. Sprawdźcie, jak proste może być spalanie kalorii.

tabata

Tabata - nie brzmi znajomo? Okazuje się, że jest to pewien system ćwiczeń, który trwa ok. 4 min. a daje wymarzone efekty. Zapewne wielu z was ciężko w to uwierzyć, ale to prawda. Metodę tę opracowano już w 1996 roku. Jej twórcą był dr Izumi Tabta pracujący w National Institute of Fitness and Sports w Tokio, który pracował również ze sportowcami przygotowującymi się do Olimpiady. Tutaj znowu zaskoczenie - trening nie jest tylko dla sportowców, ale dla każdego, kto pragnie zmienić coś w swojej aktywności fizycznej na lepsze.

Ten system ćwiczeń usprawnia naszą wydolność tlenową i beztlenową. Badania wykazują, że tabata skutecznie poprawia spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia metabolizm. W jaki sposób działa? Po zakończonych ćwiczeniach nawet przez kilkanaście godzin utrzymuje się podwyższony metabolizm kwasów tłuszczowych, dzięki czemu nasza tkanka tłuszczowa szybciej ulega redukcji pomimo mniejszej aktywności fizycznej.Jak należy trenować?
Przez 20 s. intensywnie ćwiczymy i przez 10 odpoczywamy - powtarzamy to 8 razy. W ciągu 20 s. musimy wykonać tyle powtórzeń wybranego przez nas ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie. Najbardziej sprawdzą się przysiady, skakanka, pompki, pady z wyskokiem oraz połączenia ćwiczeń.
Najważniejsza w tym systemie jest szczerość wobec samego siebie. Jeżeli po wykonaniu 8 serii nie jesteśmy zmęczeni, tzn. że po prostu nie przyłożyliśmy się jak należy i nie możemy oczekiwać dużych efektów.

Jeżeli dopiero rozpoczynamy ten trening, powinniśmy go wykonywać 3 razy w tygodniu.

Próbowałyście już tego treningu?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 28.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
;) tak ćwiczenia są bardzo ważne , jeśli chcesz wrócić do swojej sylwetki. Ja też ćwiczyłam i ćwiczyła , ale ciągle miałam chęć podjadania , nie mogłam spalić tyle ile bym chciała . Zaczęłam zażywać Therm Line Fast. Zażywam już 5 tydzień i nie podjadam , apetyt mam coraz mniejszy ;) pomału wracam do formy z przed ciąży ;)
Dodano: 2015-04-29 17:03:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
dzisiaj pierwsza próba tabaty- wybrałam przysiady. wytrzymałam sześć serii. to chyba się przyłożyłam, nie?
Dodano: 2015-01-14 19:58:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×