Tabletki EllaOne, czyli "dzień po" od dziś można kupić w aptekach

Kontrowersje na temat tabletek "dzień po" nie ustają. Mimo tego, od dziś w aptekach można je dostać bez recepty.

ellaone.jpg

Tabletki EllaOne, czyli "dzień po" od dziś można kupić w aptekach

 

O tabletkach "dzień po" głośno jest od jakiegoś czasu. Wciąż budzą one kontrowersje, a decyzja o ich łatwiejszej dostępności jednych cieszy, a drugich niepokoi.

Decyzją ministra zdrowia, motywowaną wytycznymi Komisji Europejskiej, tabletki EllaOne zostały dopuszczone do sprzedaży bez recepty. Choć zdania są podzielone od dziś możemy bez recepty kupić tabletki "dzień po". Jedynym warunkiem jest okazanie dokumentu, który potwierdzi, że kobieta, która chce kupić lek, ma ukończone 15 lat.

 

Wiele kobiet do tej pory czuło barierę przed poproszeniem lekarza o receptę na tabletki "dzień po", co sprawiało, że rezygnowały z korzystania z nich. Pamiętać jednak trzeba, że nie jest to rodzaj antykoncepcji, a jedynie pomoc, po którą można sięgnąć w szczególnych przypadkach.

Zobacz też: ELLAONE - NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE "PIGUŁKI PO"? 

Zwolennicy cieszą się z takiego obrotu sprawy i uważają, że każda kobieta powinna mieć swobodny wybór i sama rozsądzić, czy chce taką tabletkę zażyć czy też nie. Wśród głosów, które są przeciw mówi się często o tym, że tak swobodny dostęp może spowodować nadużywanie leku. 

Choć nasze społeczeństwo wciąż dzieli się na zwolenników i przeciwników, od dzisiaj praktycznie w całej Polsce znacznie łatwiej będzie zaopatrzyć się w tabletki EllaOne.  

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 16.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×