Te nasiona to prawdziwe panaceum!

Poznaj niezliczone właściwości czarnuszki!

czarnuszka.jpg

Czarnuszka, znana też jako czarny kminek, to dość niepozorna roślina, która jednak ma potężne właściwości zdrowotne. Już ludzie starożytni twierdzili, że ta roślina jest w stanie "wyleczyć wszystko, oprócz śmierci". Wzmianki o działaniu tej rośliny pojawiają się także już w zapisach Biblii, a dzisiejsze badania naukowe potwierdzają to, co od wieków wiedzieli nasi przodkowie. Czyli co  dokładnie?Właściwości zdrowotne czarnuszki

Ziarna czarnuszki działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyoksydacyjnie i przez to również, antynowotworowo. Wszystko dzięki zawartości różnorodnych i bardzo cennych kwasów tłuszczowych, białek, fosfolipidów, witamin (A, zespół witamin B, E, F) i minerałów (magnez, żelazo, cynk, selen i inne), a to tylko niektóre z jej cennych składników. 

Dzięki właśnie tym elementom jej składu możemy zażegnać niemal każdy stan zapalny lub chorobę, jaka tylko pojawia się w organizmie, jeśli oczywiście,regularnie sięgamy po czarnuszkę. 

A zatem, podchodząc do zagadnienia praktycznie, w czym pomoże nam czarnuszka?

Pomoże zwalczyć przeziębienie, zapalenie, grzybicę, poprawi działanie układu odpornościowego, zapobiegnie wrzodom żołądka, uśmierzy objawy alergii oraz ból, pomoże zwalczyć pasożyty, nadciśnienie, cukrzycę, trądzik lub egzemy, odtruje wątrobę, pozytywnie wpłynie na działanie nerek, pomoże na nieregularne miesiączki, zapewni uspokojenie i ukojenie w stanie wyczerpania psychicznego i nadmiernego stresu, pobudzi wzrost włosów i pomoże wygrać z łupieżem. Czy to nie prawdziwe panaceum?Kto nie powinien stosować czarnuszki? 

Okazuje się, że czarnuszka jest jednak nie do końca polecana wszystkim. Powinny uważać na nią kobiety w ciąży i mamy karmiące - ze względu na jej silne działanie, przed jej zastosowaniem muszą one koniecznie zasięgnąć porady lekarza!

Zdjęcie: Thinkstock  

Zobacz też:Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 16.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×