Te przekąski pomogą Ci się skoncentrować!

Zobacz, jakie zdrowe przekąski warto podjadać w pracy!

snacks.jpg

Czasem bywa tak, że nie możemy się na niczym skoncentrować. Może być to związane z pogodą, gorszym samopoczuciem, hałasem wokół i nie należy się wtedy zbytnio martwić. Jednak, kiedy nasza nieumiejętność koncentracji się przedłuża, warto zastanowić się, czy nie mamy niedoborów składników mineralnych odpowiedzialnych za skupienie, koncentrację i pamięć. W takim wypadku warto uzupełnić niedobory, urozmaicając swoją dietę. 

W zyskaniu lepszej koncentracji na pewno pomogą Ci niektóre przekąski. Warto czasem wziąć je ze sobą do pracy!


1. Orzechy

Częste sięganie po orzechy wzmocni Twój układ krwionośny i uchroni Cię przed zawałem, a także zdecydowanie poprawi koncentrację i pamięć! 

Pyszna, orzechowa mieszanka to świetny pomysł na zdrową przekąskę i wspaniała alternatywa dla batonika z biurowego automatu! 


2. Jagody 
W tych pysznych owocach znajdziesz mnóstwo antyoksydantów, które uchronią Cię przed wieloma chorobami, w tym groźnymi nowotworami. 

Oprócz tego sprawią, że o wiele łatwiej będzie Ci się skupić na wykonywanych czynnościach! 


3. Pestki słonecznika

Ziarna słonecznika nie tylko ułatwiają koncentrację, ale też zawierają wiele błonnika, który świetnie wpływa na metabolizm. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością przegryzanych pestek, bo są kaloryczne!


zdjęcie: Thinkstock

Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Sobota 14.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
byłam po 2 ciążach i myślałam że nigdy nie wróce do starej sylwetki. Pomogła mi slimcea. Schudłam 12kg i odzyskałam starą figurę.
Dodano: 2016-05-16 12:10:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×