Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!

Joe Miller stracił 95% pamięci. Sprawdźcie, jak pracuje nad odzyskaniem wspomnień.

Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!

Joe Miller urodził się Brazylii, jednak w 2007 roku zamieszkał w Los Angeles, gdzie przeprowadził się razem z rodzeństwem i rozwijał swoją pasję, jaką jest malarstwo. 

Chłopak rozpoczął studia artystyczne, lecz pewnego dnia musiał się zwolnić z zajęć, ponieważ nie mógł wytrzymać z powodu niezwykle silnego bólu migrenowego. Kiedy przyszedł do domu, położył się i zasnął, lecz obudził się znacznie później, bo po 3 dniach, kiedy to jego kolega z mieszkania wezwał karetkę. 

Diagnoza była oszałamiająca. Joe miał wylew. Jak sam wspomina: Lekarze mówili moim rodzicom, że nie wiadomo czy przeżyję. Wiele moich przyjaciół przychodziło do kliniki modlić się o moje zdrowie.

Zobaczcie także: Aplikacja randkowa połączyła rodzeństwo!

Modlitwy zostały wysłuchane i Joe przeżył, lecz stracił 95% pamięci. Kiedy się obudziłem, wiedziałem, że jestem artystą. Nie wiem skąd, ale cały czas krzyczałem „gdzie są moje farby!” - mówił. Chłopak miał wrażenie, że malował, ale nic poza tym i przez cały pobyt w szpitalu pracował nad tym, aby coś sobie przypomnieć, ale nie wiedział nawet jak ma imię. Pamiętał jedynie swoją matkę. 

Joe zapomniał także, że przed wypadkiem był wręcz uzależniony od Instagrama, gdzie bardzo często umieszczał zdjęcia, dokumentując swoje życie. To właśnie one przyszły mu z pomocą w odzyskiwaniu pamięci. 

Zobaczcie także: Czy warto gromadzić wspomnienia miłości?

Dziękuję Bogu za Instagram. Kiedy po raz pierwszy po wypadku zalogowałem się na swoje konto, nie mogłem uwierzyć. To było jak wspaniała podróż w czasie - opowiada Joe. Zdjęcia przywoływały wspomnienia, dzięki czemu zaczął kojarzyć fakty, choć ich łączenie jeszcze sprawiało mu trudność. 

Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!

Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!

Ten chłopak odzyskuje pamięć dzięki Instagramowi!


Zobaczcie także: Źródło: people.com
Foto: Instagram/ joeisawildchild


Dodał(a): Anka P. , Piątek 01.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
skubany login i hasło zapamiętał :D
Dodano: 2015-05-01 11:23:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×