Teraz już na pewno nie zrezygnujesz z kawy!

Kawa oprócz tego, że wspaniale smakuje i pozwala nam na chwilę relaksu, ma właściwości, o których niewiele się mówi. Regularne picie małej czarnej pozwoli nam zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób i nie tylko!

Dobre strony picia kawy!

Zalety picia kawy!

Zapach świeżo zmielonej kawy, to dla niektórych coś bez czego nie potrafią się obejść. Jej picie ma dużo zalet, a sposobów jej przyrządzenia jest bardzo dużo i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Okazuje się, że picie kawy pomaga także utrzymać nam dobre zdrowie i zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób!

Ogranicza rozwój próchnicy 

Kawa dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu pomaga ograniczyć rozwój próchnicy. Znajdujące się w niej minerały sprawiają, że bakterie nie trzymają się szkliwa, a  to przyczynia się do zahamowania rozwoju próchnicy.

Zmniejsza napady duszności

Kofeina znajdująca się w kawie ma właściwości, które sprawiają, że rozszerzają się oskrzela. Dzięki temu osoby cierpiące na ataki duszności, poprzez regularne picie kawy mogą zmniejszyć intensywność napadów. 

Wpływa na senność

To nie mit, kawa faktycznie pobudza i pozwala nam uporać się z nadmierną sennością. Według naukowców kawa blokuje receptory, które odpowiedzialne są za przekazywanie informacji o tym, że chce nam się spać.

Zmniejsza ból

Tak, to prawda. Kawa, dzięki temu, że zawiera kofeinę zmniejsza ból. Nie przypadkowo ten składnik jest częścią niejednego leku przeciwbólowego.

Obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę

Kawa zawiera antyoksydanty. To właśnie one mogą uwrażliwić tkanki na insulinę i dzięki temu zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Chroni przed kamieniami nerkowymi

Właściwości moczopędne kawy powodują, że znacznie obniża się ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych w naszym organizmie.

Zmniejsza ryzyko Parkinsona

Adenoza, która jest zawarta w kawie powoduje, że komórki mózgu, które są najbardziej podatne na zanikanie są chronione. To sprawia, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona.

Zobacz też: BARISTA ARTYSTA MALUJE NA... KAWIE

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 14.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
damianultras
Ulubione ciacho z filiżanką kawy to jest to!
Dodano: 2015-02-24 17:32:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
A czemu niby rezygnować:) Kawa to świetny sposób na pobudzenie, no i jej picie to sama przyjemność ze względu na aromat. Szczególnie taka ze świeżo mielonych ziaren to jest to! Piję taką z domowego saeco już o dawna i nie ma chyba nic lepszego na dodanie sobie energii:)
Dodano: 2014-10-16 13:33:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×