To powinnaś wiedzieć o kawie

Nie umiesz funkcjonować bez kawy, a w ciągu dnia zdarza Ci się wypić nawet kilka jej filiżanek? Zobacz, na co możesz natrafić.

To powinnaś wiedzieć o kawie

To powinnaś wiedzieć o kawie


Niektórzy wśród Was zapewne uznają się za prawdziwych smakoszy kawy. Mowa tutaj oczywiście o tej naturalnej, a nie kawie rozpuszczalnej. Część lubi spożywać jedną ulubioną, a część jest skora do eksperymentów. Czy wiecie jednak, że w kawie może się znajdować pszenica, żyto, soja, jęczmień, kukurydza, czy brązowy cukier? 

Możecie być zaskoczeni i zastanawiacie się po pierwsze dlaczego tak się dzieje i po drugie, jak uniknąć tego typu dodatków. Otóż przyczyną dosypywania tych składników są choroby oraz susze, które spowodowały zmniejszenie liczby roślin. Dodatki do kawy powodują zwiększenie zysków producentów. 

Z pozoru wydawałoby się, że wypełniacze nie są groźne dla naszego zdrowia, lecz należy mieć na uwadze, że są wśród nich alergeny, których spożycie może się okazać bardzo niebezpieczne. Jeżeli jednak nie jesteśmy alergikami, to w gruncie rzeczy nie musimy zbytnio się obawiać.

To powinnaś wiedzieć o kawie

To powinnaś wiedzieć o kawie


Te dane skłoniły naukowców do opracowania systemu, który pomógłby rozpoznać kawę bez domieszki innych składników i określić na jaką skalę jest rozpowszechniona ta praktyka, lecz póki co, najlepszym rozwiązaniem dla konsumentów, którzy cenią sobie smak czystej kawy, jest kupowanie tej w ziarnach i samodzielne jej mielenie w młynkach. 

Czy Wy też cenicie sobie zapach świeżo zmielonej kawy bez żadnych dodatków?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 10.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Gray Moka
Po ziarnistą kawę - bez dodatków - zapraszam do sklepu Gray Moki - http://www.graymoka.pl/kawy :).
Dodano: 2016-04-23 22:54:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×